|
|
کدخبر: ۱۴۶۱۷۰

با موافقت نمایندگان صورت گرفت /

خبرگزاری تسنیم: نمایندگان مجلس مالیات دهندگان متخلف را به حبس تعزیری درجه ۶ محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز پارلمان، بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم را ادامه دادند و بند ۴۳ آن را به تصویب رساندند و بند ۴۴ آن را نیز به کمیسیون ارجاع دادند.

در بند ۴۳ لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم که به ماده(۱۶۱) قانون پرداخته است، عبارت «مجازات مقرر در تبصره(۲) ماده(۱۹۹) این قانون» به عبارت «مجازات حبس تعزیری درجه شش» اصلاح شد.

بر این اساس شکل اصلاح شده ماده ۱۶۱ قانون مالیات های مستقیم به این صورت درآمد:

ماده ۱۶۱ - در مواردی که مالیات مودی هنوز قطعی نشده یا مراحل اجرایی آن طی نشده است و بیم تفریط مال یا اموال از طرف مودی به قصد فرار از پرداخت مالیات می رود ممیز مالیاتی باید با ارائه دلایل کافی از هیات حل اختلاف مالیاتی قرار تامین مالیات را بخواهد و در صورتی که هیات صدور، قرار را لازم تشخیص دهد ضمن تعیین مبلغ، قرار مقتضی صادر خواهد کرد.

ممیز مالیاتی مکلف است معادل همان مبلغ از اموال و وجوه مودی که نزد وی و یا اشخاص ثالثباشد تامین نماید در این صورت مودی و اشخاص ثالثپس از ابلاغ اخطار کتبی ممیز مالیاتی حق نخواهند داشت اموال مورد تامین را از تصرف خود خارج کنند مگر این که معادل مبلغ مورد مطالبه تامین دهند و در صورت تخلف علاوه بر پرداخت مطالبات مذکور، مشمول مجازات حبس تعزیری درجه شش نیز خواهند بود.

انتهای پیام /

ارسال نظر