|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۰۸

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد:

خبرگزاری تسنیم: انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد با صدور بیانیه ای تاکید کرد: نگاهی به سابقه موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) گواهی می دهد که یک اراده سیاسی قصد دارد مواضع امام(ره) و یادگار ایشان را به سود یک جریان خاص مصادره کند.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد به مناسب فرارسیدن سالروز ارتحال جانگداز یادگار امام راحل حاج سیداحمد خمینی، بیانیه ای را صادر کرد.

متن کامل این بیانیه یه شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مبارزه با زورگویی و استکبارستیزی و تلاش برای جلوگیری از جولان فرقه های منحرف فکری سیاسی و فرهنگی، از بدیهیات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سایر نظام های الهی از زمان پیدایش بشریت تاکنون بوده است و این امر به وضوح در مشی رهبران و حلقه اولیه اطرافشان قابل لمس است.

بعد از انقلاب اسلامی و حضور امام خمینی(ره) و هدایت مستقیم کشور توسط ایشان، حلقه اطراف رهبری به وظیفه اصلی خود که دفاع صریح از ولایت مطلقه فقیه و تبیین آن برای مردم و دعوت همگان برای وحدت در مسیر الهی و حفظ و ادامه آرمان های انقلاب بود را انجام می دادند.

بعد از رحلت جانگداز امام راحل، یکی از کسانی که این نقش به سزا را به نحو احسن در قبال رهبر فرزانه انقلاب پیاده نمود، یادگار آن امام، یعنی سیداحمد خمینی بود و بارها شاهد ابراز اعتقاد و دعوت مردم توسط وی به چنگ زدن به ریسمان وحدت و همنوا شدن با ولی فقیه بوده ایم.

این جمله که ایشان گفته اند: «ما هر چه داریم از ولایت فقیه داریم. امروز ولی فقیه برای ما همه چیز است» گواه این ادعاست.

مرحوم حاج سیداحمد خمینی یکی از مدافعان اصلی حریم ولایت بود که در پیروی از دستورات ولی فقیه به عنوان رکن رکین نظام اسلامی همیشه اصرار ویژه داشته و همگان را به این امر دعوت می کرد.

اما آنچه که این روزها قابل تامل و باعثشگفتی جامعه دانشگاهی شده است؛ تلاش برخی برای سانسور و کانالیزه سازی مرحوم سیداحمد خمینی به سود یک جریان سیاسی خاص است؛ تلاشی که حتی در برخی موارد شخص امام(ره) را هم از سیاسی کاری هایش مصون نمی گذارد.

نگرانی از مسئله نهضت آزادی و همچنین ملی گرایان تا آنجایی بوده است که حتی امام خمینی(ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خود، خطر لیبرال ها را گوشزد می کند و این نگرانی در نامه های حاج سیداحمد خمینی نیز دیده می شود.

مواضع صریح مرحوم حاج سیداحمد خمینی نیز گواه بزرگی بر این مدعاست؛ ایشان در نامه ای به آیت الله پسندیده می نویسد: «ملی گرایی در مقابل اسلام گرایی است و اسلام گرایی خط محکم و استوار امام است. ملی گراها بهای اول برایشان میهن است و به انقلاب و نظام و اسلام یا اهمیتی نمی دهند و یا اهمیت بسیار ناچیزی برایشان دارد. اینها اصل و اساس برایشان ریاست است. اگر به میهن هم علاقه دارند، میهنی است که رئیسش آنان باشند. اگر بعضی از آنان به اعمال فردی در چارچوب اسلام پایبند باشند ولی وقتی پای منافعشان پیش بیاید، از هیچ دروغ و تهمت و ناسزا فروگذار نیستند؛ آنان بعد از انقلاب لحظه ای در کنار امام نماندند. متلک و فحش و ناسزا به امام از کارهای رایج این از خدا بی خبران بود».

و اکنون سوالی که مطرح است این است که به چه علت موسسه ای که وظیفه اش پاسداری از این سخنان است، با اجتهادی سیاسی و مغرضانه دست به سانسور بخش هایی از این آرا و نظرات می زند؟!

اما بررسی اسناد موجود از نامه حاج سیداحمد خمینی یادگار امام خمینی(ره) به آیت الله پسندیده که در آن مطالبی علیه نهضت آزادی نیز بیان شده، نشان می دهد که متن این نامه در مجموعه آثار منتشر شده توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تحریف شده است.

نگاهی به سابقه موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) در موارد بسیاری از جمله فتنه ۸۸، گواهی می دهد که یک اراده سیاسی قصد دارد مواضع امام(ره) و یادگار ایشان را به سود یک جریان سیاسی خاص که علی الظاهر گرایشی به جریان لیبرال –که اتفاقا مورد انتقاد شدید امام و حاج احمد بوده است - مصادره کند.

ما دانشجویان عضو انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد منتظر جوابی روشن و صریح در این باره هستیم که آیا این موسسه، موسسه تنظیم و نشر آثار امام است یا موسسه تحریف و تکذیب آثار امام؟!

والسلام علی عبادالله الصالحین
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد

انتهای پیام /

ارسال نظر