|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۱۰

مطیعی مطرح کرد /

خبرگزاری تسنیم: رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به مسئله برون سپاری خوابگاه های دانشجویی، بر لزوم بازنگری در وضعیت خوابگاه های دانشجویی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در نشست خبری که در سازمان امور دانشجویان برگزار شد، در خصوص مسئله برون سپاری خوابگاه های دانشجویی، گفت: برون سپاری خوابگاه ها تکلیف قانونی و در قانون برنامه پنجم توسعه است که بر دوش وزارت علوم است.

وی افزود: من در شرایطی صندوق رفاه دانشجویان را برعهده گرفتم که ۳ سال از اجرای برنامه پنجم توسعه گذشته و این مسئله باید آسیب شناسی شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: وقتی ارائه خدمات و خوابگاه های دانشجویی از دوش دولت برداشته می شود باید آن را به بخش خصوصی واگذار کرد. بررسی ها را آغاز کرده ایم و پس از جمع بندی نهایی نتیجه را اعلام می کنیم. در کنار این برای احیای اعتبارات و ارائه تسهیلات بانکی به بخش خصوصی داوطلب در حوزه ساخت و ساز خوابگاه های دانشجویی نیز تلاش هایی را انجام داده ایم.

مطیعی اضافه کرد: این مسئله در معاونت راهبردی ریاست جمهوری و تا حدی بانک مرکزی در حال پیگیری است. حرکت در مسیر انجام تکلیف قانونی مجلس همچنان ادامه خواهد داشت، اما آهنگ این حرکت بعد از آسیب شناسی انجام می شود.

وی به لزوم بازنگری در وضعیت خوابگاه های دانشجویی اشاره کرد و گفت: هم در دانشگاه های دولتی و هم در سایر دانشگاه ها باید شاخص ها و ملاک هایی را برای تعیین استاندار خوابگاه ها مورد بررسی قرار داد تا تناسب میان هزینه خوابگاه هایی که از امکانات و کیفیت بالایی برخوردارند با سایر خوابگاه ها ایجاد شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر