|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۶۲

آیت الله خاتمی:

آیت الله سیداحمد خاتمی گفت: مذاکرات ژنو فقط در باره موضوع هسته ای است و اگر طرف مذاکره از توان موشکی ما صحبت کند، تیم مذاکره کننده ما باید بگوید فضولی موقوف.

به گزارشخبرگزاری فارساز بافت، آیت الله سید احمد خاتمی ظهر امروز در جمع مردم بافت در حسینه ثارالله این شهرستان اظهار داشت: استان کرمان، استان ولایت مداران است که شرایط وحدت و همدلی کم نظیری در آن حاکم است.

وی با بیان اینکه وحدت کامل در شهرستان بافت دیده می شود، افزود: من از مسئولان استان می خواهم که این وحدت را حفظ کنند، زیرا لازمه هر پیشرفتی وحدت است.

خاتمی تصریح کرد: شهرستان بافت ۲۷۴ شهید، ۲۶۱ جانباز بالای ۲۵ درصد، ۶۶۲ جانباز زیر ۲۵ درصد و ۲۳ نفر آزاده دارد که این سندی پر افتخار و نشان دهنده پیشینه این مردم است.

وی بیان داشت: از افتخار این خطه همین بس که سرلشکر بزرگ جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی از این دیار سر برآورده است، فرهیختگان این شهر بسیار زیاد هستند و این مردم ولایت مدار هستند.

خاتمی خاطرنشان کرد: ۵۷ سال حکومت پهلوی زور گفت و اقدامات بسیاری را برای گوشه گیر کردن علما انجام داد، کشف حجاب و محکوم کردن عزاداران حسینی گوشه ای از اقدامات تنفر برانگیز آنها بود.

وی اذعان داشت: از ابتدا تاکنون آن چه که ملت ما را نگه داشته، محبت اهل بیت(ع) است، جنگ تحمیلی ما با شعارها و فریادهای ائمه پیروز شد، کشور ما به فضل خدا در بهترین شرایط اجتماعی، سیاسی و نظامی قرار دارد، دشمن بنای تبلیغاتش را خالی کردن دل مردم گذاشته است.

خاتمی عنوان کرد: شاخص توسعه، رشد و ماندگاری کشورها چهار اصل است، حکومت با مردمش همراه باشد، دولت مصر و دولت تونس چه کردند، آنها با مردمشان یکی نبودند، ملت ایران حضور ۷۳ درصدی در انتخابات داشته است، یعنی کسی که رای می دهد با نظام اسلامی تجدید بیعت کرده است.

وی با بیان اینکه داشتن رهبر صالح و آگاه از دومین معیارهای رشد، توسعه و ماندگاری است، افزود: خداوند از ابتدای انقلاب اسلامی الطاف زیادی به نظام داشته است، حضور امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه ای از الطاف الهی است.

خاتمی تصریح کرد: چرا مرسی شکست خورد، او افتخار می کرد که با اوباما تلفنی صحبت کرده است در نامه ای رئیس جمهور رژیم جعلی صهیونیستی را برادر خطاب کرد، چند بار به دیدار ملک عبدالله رفت و دستش را بوسید، شیعه هراسی راه انداخت و در نهایت با ذلت دستگیر شد.

وی بیان داشت: گوش ما به فرمان رهبری است، حضرت آیت الله خامنه ای آموزش رهبری را از امام خمینی(ره) آموخته است و مانند ایشان دلیر و شجاع است و همه ما باید این نعمت خداوند را شکرگزار باشیم.

خاتمی تصریح کرد: معتدل به کسی می گویند که مطیع رهبری باشد، در فتنه ۸۸ فتنه گران افراطی بودند و آرامش مردم را به خدشه کشیدند و به مسجد و پایگاه بسیج حمله کردند و عده ای که سکوت کردند تفریطی بودند.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما معتدل بودند و ۹ دی نشان دادند که با داشته های الهی این ملت روبه رو شدن کار ساده ای نیست و مردانه از ولایت دفاع کردند، اعتدال منهای ولایت بی معنی است.

خاتمی اذعان داشت: سومین معیارهای رشد، توسعه و ماندگاری یک کشور داشتن نیروهای نظامی مقتدر برای دفاع از کشور است، عرصه، عرصه گرگ های جهان است و اگر نظامی قدرتمند نباشیم، گرگ زیاد است.

وی بیان داشت: با این وضعیت نظامی که جمهوری اسلامی دارد، اگر رژیم صهیونیستی اندک تعرضی به ما کند با خاک یکسان می شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به چهارمین رکن پیشرفت علمی گفت: مذاکرات فقط در باره موضوع هسته ای است و اگر طرف مذاکره از توان موشکی ما صحبت کند، تیم مذاکره کننده ما باید بگوید فضولی موقوف، این را بدانید، اگر آمریکا و صهیونیست می توانستند به ما حمله کنند تا امروز این کار را کرده بو دند.

وی افزود: مردم ما ۳۵ سال تحریم بوده و ۳۵ سال زحمت کشیده و هزینه داده است و ذلیل نشده و نمی شود، ما در علم پیشرفت های قابل توجهی کرده ایم، هوا فضا، فناوری هسته ای، نانو تکنولوژی و….

خاتمی عنوان کرد: امام زمان(عج) یک پایگاه دارد و آن هم ایران است، زیرا ایشان به عربستان نمی رود که حاکمش آمریکا را ولی خود می داند، ایشان به جایی می آید که رهبرش سالی چند بار بی سر و صدا به جمکران می رود و ساعت ها نجوا می کند.

وی دغدغه های فرهنگی را چالش پیش رو دانست و افزود: توطئه های فرهنگی را باید در نطفه خشکاند و روزنامه ای جرأت توهین به ولایت امام علی(ع) را پیدا می کند، این امر ناشی از چالش ها و توطئه های فرهنگی است که باید بگویم مردم ما بیدار و در صحنه هستند و لازم است، مسئولان دغدغه های فرهنگی را جدی بگیرند.

خاتمی تصریح کرد: نگرانی مقام معظم رهبری نیز آسیب دیدن مقولات اصلی فرهنگی دینی و انقلابی ما است، بنابراین این دغدغه با این رفع می شود که مسئولان فرهنگی ما حساسیت باید داشته باشند و از لیبرالیسم فرهنگی، تساهل و تسامح فرهنگی دوره اصلاحات دوری کنند در غیر این صورت اگر لیبرالیسم فرهنگی یا آن تساهل و تسامح زنده شود، قطعاً رخنه در فرهنگ ما و در نتیجه رخنه در شالوده انقلاب پدید می آید.

انتهای پیام / ۸۰۰۲۴ / ق

ارسال نظر