|
|
کدخبر: ۱۴۶۳۸۲

ستاری خبر داد

خبرگزاری تسنیم: معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تقویت صندوق پارک های فناوری در راستای کمک به تجاری سازی از اهداف اصلی ماست.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم بازدید و نشست مشترک با رئیس صندوق توسعه ملی در پارک فناوری پردیس، با تاکید بر اینکه یکی از اهداف معاونت علمی و فناوری تقویت صندوق پارک های فناوری بوده است، گفت: صندوق پارک فناوری پردیس باید به قدری توسعه یابد که بتواند وام های کوچک ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی را سریع پرداخت کند و شرکت های دانش بنیان برای اخذ چنین وامی دچار بروکراسی های مرسوم نشوند.

وی با تاکید بر اینکه از روز آغاز مسئولیت در این معاونت یکی از اهداف اصلی ام تقویت صندوق پارک های فناوری در راستای کمک به تجاری سازی بوده است تصریح کرد: حاضریم هر چقدر لازم باشد صندوق این پارک ها را حمایت کنیم تا برای پرداخت وام های کم بهره به شرکت های نوپا در حوزه فناوری توسط صندوق این پارک ها در کمترین زمان ممکن آمادگی داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اجرایی شدن تفاهم نامه این معاونت با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، افزود: تفاهم نامه ای با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری امضا کردیم که در یکی از مواد آن قرار بر این شد که پارک های فناوری میزان ۳ درصد از درآمد صادرات خود را بتوانند برای مقوله زیرساخت های شان استفاده کنند.

*افزایش ۲۰ برابری سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی

در این مراسم صفدر حسینی رئیس صندوق توسعه ملی، با اشاره به اینکه در همین مدت کوتاه معاونت علمی و فناوری کارهای بزرگی انجام داده است، اظهار داشت: یکی از این کارها تقویت و راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی بوده که سرمایه آن تا ۲۰ برابر افزایش پیدا کرده است.

رئیس صندوق توسعه ملی با تاکید بر اینکه رقم حمایتی از شرکت های دانش بنیان نسبت به برنامه های پیش رو و میزان توقعات از این شرکت ها اندک بوده است، افزود: دولت باید درصدد افزایش چندین برابری این بودجه باشد.

صفدر حسینی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی یک صندوق ارزی است و تسهیلات را به صورت ارز واگذار می کند، گفت: صندوق توسعه ملی تنها در بخش های مربوط به آب، صنعت و معدن و کشاورزی امکان حمایت ریالی از شرکت ها را دارد که البته این صندوق تنها می تواند از شرکت های بزرگ و در سطح ملی حمایت کند.

*صندوق نوآوری و شکوفایی یک بنگاه اقتصادی است

بهزاد سلطانی رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه برای بحثسرمایه در گردش، صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان برادر کوچک تر صندوق توسعه ملی فعالیت می کند، گفت: در بحثسرمایه در گردش از شرکت های دانش بنیان حمایت می کنیم و برای چنین حمایتی بومی سازی محصولات را در اولویت نخست قرار نداده ایم.

رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به انواع روش های حمایتی این صندوق اشاره کرد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی یک بنگاه اقتصادی است و تمایل دارد در جاهایی که امکان پرداخت تسهیلات میسر نیست، این صندوق جهت سرمایه گذاری وارد شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر