|
|
کدخبر: ۱۴۶۴۳۸

لاریجانی در دیدار اعضای فراکسیون ورزش و کمیته ملی المپیک عنوان کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقدان نقشه راه خلأ حوزه ورزش است، افزود: اگر یک نقشه راه برای بخش های مختلف ورزش مدون کنیم حمایت ها و پشتیبانی ها از ورزش به سرانجام می رسد.

به گزارشخبرگزاری فارسبه نقل از خانه ملت، علی لاریجانی امروز(یکشنبه ۲۵ اسفند) در نشست مشترک اعضای فراکسیون ورزش با اعضای کمیته ملی المپیک با تشکر از این کمیته و فرکسیون ورزش مجلس، موفقیت اخیر در مسابقات جهانی کشتی را تبریک گفت و افزود: این مسابقات در کشور نشاط ایجاد کرد و باید به قهرمانان کشور دست مریزاد گفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فراکسیون ورزش مجلس از چهره های قوی و پرتحرک تشکیل شده است گفت: این فراکسیون به لحاظ کمیت نیز از فراکسیون های پر جمعیت است.

وی افزود: روحیه مجلس شورای اسلامی حمایت از ورزش است اما بسترها و زمینه ها را باید تأمین کرد.

نماینده مردم در مجلس نهم با ابراز خرسندی از حضور نداشتن رجال سیاسی در کمیته ملی المپیک، این اقدام را بسیار پسندیده عنوان کرد و گفت: ورزش کشور باید توسط افراد حرفه ای و متخصص در این زمینه اداره شود.

لاریجانی افزود: نکته دیگر که باید به آن توجه کرد این است که اهمیت جمهوری اسلامی ایران به موضوع ورزش کم نیست و رهبر معظم انقلاب بارها درباره ورزش همگانی موضوعاتی مطرح کردند ضمن اینکه رئیس جمهور نیز به اهمیت این موضوع تأکید دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که فکر می کنم فقدان نقشه راه خلأ حوزه ورزش است، افزود: اگر یک نقشه راه برای بخش های مختلف ورزش مدون کنیم حمایت ها و پشتیبانی ها از ورزش به سرانجام می رسد که فراکسیون ورزش باید در این راه پیش قدم شود.

وی افزود: بر اساس نقشه راه، جایگاه ورزش باید طی چشم اندازی مشخص شود به طوری که جایگاه رشته های مختلف ورزشی در سال های آینده مشخص و برای دستیابی به آن برنامه ریزی کرد.

نماینده مردم در مجلس نهم تأکید کرد: نقشه راه حوزه ورزش باید از سوی فراکسیون ورزش و یک تیم صاحب نظر تدوین شود.

لاریجانی ادامه داد: نتیجه تهیه نقشه راه برای ورزش این است که ورزش در برنامه ششم توسعه دارای جایگاه می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به غیر از کشورهای عربی که جنس حکومت آنها با ایران متفاوت است اما در کشورهایی که ساختار دموکرتیک دارند به مردمی کردن ورزش و استفاده از بخش خصوصی توجه دارند اما تجربه نشان می دهد که دستگاه هایی که خود را به دولت متکی می کنند جهش ندارند.

لاریجانی ادامه داد: اگر خصوصی سازی در ورزش در دستور کار قرار گیرد از هر اقدام ورزشی یک پیوست اقتصادی نیز شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از باشگاه های ورزشی در دنیا بدون حمایت دولت ها به راحتی اداره می شوند، تأکید کرد: البته رسیدن به این هدف در کوتاه مدت قابل تحقق نیست.

نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه ظرفیت های اقتصادی متنوعی در کشور است که باید به کار گرفته شود، افزود: بر اساس تجربیات اجرایی که در کشور داشتم مشاهده شده ظرفیت های مالی در کشور وجود دارد اما در بسیاری مواقع استفاده نمی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل فرهنگی در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: توجه به مسائل فرهنگی و معنوی می تواند مدل رفتاری جوانمردی را در ورزش کشور خلق کند.

وی ادامه داد: باید به ورزشکاران توجه به خصوصیات جوانمردی و مردانگی را القا کرد و این موضوع باید به یک شاخص تبدیل شود.

لاریجانی افزود: البته رسانه های کشور نیز باید به ورزش کشور کمک کنند.

نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه نیش زدن به ورزش در فرهنگ رسانه ای کشور باب شده است تصریح کرد: البته این نوع رفتارها در رسانه های کشور کاهش یافته؛ ضمن اینکه نباید رسانه ها فقط خطاهای ورزش را منعکس کنند.

لاریجانی با اشاره به اینکه منعکس کردن پول پرستی، خلاف گویی ها، پرخاشگری ها و تخریب شخصیتا جز آزردگی چه نفعی برای ورزش کشور دارد گفت: در این راستا فراکسیون ورزش با همکاری کمیته ملی المپیک با رؤسای رسانه ها جلساتی تشکیل دهند تا جلوه های زیبای ورزش منعکس شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان درباره مشکلات مالی بخش ورزش کشور گفت: مشکلات مالی قابل درک است که باید در این زمینه کمک کرد.

پایان پیام /

ارسال نظر