|
|
کدخبر: ۱۴۶۵۹۷

لاریجانی در دیدار وزیر خارجه تاجیکستان:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجلس گفت: ایران و تاجیکستان از ظرفیت ها و فرصت های فراوانی برای همکاری و تعامل نزدیک برخوردارند که بهره گیری از آن ها می تواند به نفع دو ملت باشد.

به گزارش گروه پارلمانیخبرگزاری تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار " سراج الدین اصل اف " وزیر خارجه تاجیکستان با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و دینی دو ملت، گفت: ایران و تاجیکستان از ظرفیت ها و فرصت های فراوانی برای همکاری و تعامل نزدیک برخوردارند که بهره گیری از آن ها می تواند به نفع دو ملت باشد.

وی در همین راستا حمایت مجلس از توسعه ارتباطات دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

رئیس مجلس در ادامه این دیدار با بیان پیشرفت های فناوری اقتصادی و صنعتی کشورمان به علاقه مندی شرکت های ایرانی برای صدور خدمات فنی مهندسی و ایجاد زیر ساخت های عمرانی در تاجیکستان اشاره کرد و تأکید کرد: حل پاره ای مشکلات جزئی می تواند روند حضور سازنده و مفید شرکت های ایرانی در تاجیکستان را تسریع کرده و به پیشرفت و توسعه این کشور کمک قابل توجهی داشته باشد.

**وزیر خارجه تاجیکستان: ایران نقش مهمی در سیاست خارجی تاجیکستان دارد

همچنین در این دیدار " سراج الدین اصل اف " وزیر خارجه تاجیکستان با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، گفت: جمهوری اسلامی ایران از نقش و جایگاه مهمی در سیاست خارجی تاجیکستان برخوردار است.

وی با ارائه گزارشی در خصوص سطح فعلی روابط دو کشور، خواستار بهره مندی از تجربیات و توانمندی های ایران در زمینه های مختلف اقتصادی، صنعتی و خدمات فنی و مهندسی شد.

وزیر خارجه تاجیکستان تصریح کرد: دولت تاجیکستان به حل مشکلات شرکت های ایرانی در این کشور اهتمام خاصی دارد.

اصل اف، همچنین اجرای طرح های عمرانی توسط شرکت های ایرانی بویژه تونل استقلال را برای کشورش بسیار مهم دانست.

انتهای پیام /

ارسال نظر