|
|
کدخبر: ۱۴۶۷۳۵

کارخانه ای در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: واقعیت این است که چند نفر از کسانی که در زمینه غنی سازی مدیریت داشته و از پایه گذاران غنی سازی در نطنز و فردو بوده اند، از مسئولیتی که در سازمان انرژی اتمی داشته اند، کنار زده شدند.

ابراهیم کارخانه ای عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به برکناری چند نفر از مدیران و دست اندر کاران غنی سازی از سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: واقعیت این است که چند نفر از کسانی که در زمینه غنی سازی مدیریت داشته اند و برخی از آن ها سوابق طولانی در این عرصه داشته و حتی پایه گذاران غنی سازی در نطنز و فردو بوده اند، از مسئولیتی که در سازمان انرژی اتمی داشته اند، کنار زده شدند.

وی ادامه داد: نمی توانیم بگوییم این افراد اخراج شده اند؛ اخراج یعنی اینکه رابطه شان با سازمان انرژی اتمی قطع شده باشد درحالی که از این افراد مسئولیت و امکانات گرفته شده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: برکناری کسانی که از پایه گذاران غنی سازی بوده اند و در کنار شهدا به راه اندازی غنی سازی ۲۰ درصد و زیر ۵ درصد اقدام کرده اند، در این برهه که دشمن تمام توان خود را بر فعالیت هسته ای کشور متمرکز کرده است، برخوردی نابجا و نادرست است.

کارخانه ای تأکید کرد: نباید با این افراد که افتخار غنی سازی ۲۰ درصد را نصیب جمهوری اسلامی ایران کرده اند، جایگاه ایران را در معادلات جهانی ارتقاء داده اند و برای کشور ما افتخار کسب کرده اند اینگونه برخورد شود و مسئولیت از آن ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه این شیوه برخورد صحیح نیست، گفت: البته معمولاً هر دولتی سرکار می آید، تغییر و تحولات انجام می دهد که در این تغییر و تحولات اگر فرد توانمندی را جایگزین کنند، به نظر طبیعی است ولی در خصوص چرخه سوخت و غنی سازی کسانی که پایه گذار این جریان بوده اند و با حملات رایانه ای و سایبری دشمن و ویروس استاکس نت «ویروسی که توسط دشمن برای فلج کردن کل تأسیسات غنی سازی طراحی شده بود»، مقابله کردند باید مورد تقدیر و تشکر قرار می گرفتند نه اینکه در این شرایط که مسئله مذاکرات هسته ای با ۱ + ۵ در پیش است آن ها را از مسئولیت کنار بزنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر