|
|
کدخبر: ۱۴۶۸۴۹

مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه به منظور گسترش همکاریهای استانی دو کشور، به بندر آستارخان روسیه سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این سفر قرار است با استاندار آستارخان، سایرمقامات محلی و تجار ایرانی مستقر در آن استان ملاقات نماید و ضمن گفتگو و تبادل نظر در خصوص راههای گسترش همکاریهای تجاری و رفع موانع و محدودیتهای موجود، همچنین از اسکله های فعال در آستاراخان که در زمینه صادرات و واردات کالا از جمهوری اسلامی ایران فعالیت می نمایند، بازدید نمایند.

استان آستاراخان بدلیل موقعیت جغرافیائی در ساحل دریای خزر، بزرگترین بندر فعال روسیه با جمهوری اسلامی ایران بوده و کالاهائی همچون چوب، کک، فولاد و غلات را به ایران صادر نموده و متقابلا سیمان، کالاهای مصرفی و برخی محصولات تولیدی ایران را وارد می کند.

در چارچوب روابط استانی، همکاریهای نزدیکی بین استان آستاراخان با استانهای گیلان، مازندران و خوزستان برقرار شده و اخیراً نیز وزیر ارتباطات و اقتصاد خارجی این استان، از استانهای گیلان و مازندران بازدید داشته است. قرار است نشست اتاقهای بازرگانی مناطق حاشیه دریای خزر و همچنین اجلاس سران خزر در سال آینده شمسی در این شهر برگزار شود.

جمهوری اسلامی ایران در این استان دارای سرکنسولگری بوده و در حال حاضر بیش از ۱۵۰ شرکت ایرانی در شهر آستاراخان فعال می باشند. تبادلات تجاری آستاراخان با جمهوری اسلامی ایران بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار است.


ارسال نظر