|
|
کدخبر: ۱۴۶۹۸۴

با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای، ضمن تسلیت سالگرد رحلت جانگداز، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی(ره) تاکید کرد: نقش و موضع تحسین برانگیز حاج احمد پس از رحلت امام در اطاعت از رهبری از مباحثقابل تأمل است.

به گزارش حوزه احزابخبرگزاری فارس، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای، سالگرد رحلت جانگداز، حجت الاسلام و المسلمین حاج سیداحمد خمینی(ره) را به پیشگاه مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، ملت قدرشناس و شهیدپرور ایران اسلامی و تمامی دلدادگان به ویژه بیت محترم ایشان تسلیت گفت.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

حاج سیداحمد خمینی(ره) به معنای واقعی کلمه ذوب در اسلام و قرآن و اهل بیت عصمت وطهارت و ولایت بود و خود را وقف خدمت به امام راحل عظیم الشأن نمود و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نورزید.

یکی از بزرگ ترین وِیژگی های حاج سید احمد خمینی(ره) این بود که وی هیچ گاه میل و سلیقه شخصی خود را بر نظر امام خمینی(ره) که ایشان را رهبر و مقتدای خود می دانستند، مقدم ندانست.

وی یکی از مدافعان راستین انقلاب اسلامی و خط امام(ره) بود که حتی با فشارهای سیاسی و اتهامات بی اساس از این راه حقیقت تا آخرین لحظات دست بر نداشت. ایشان در اوج زهد و پرهیزگاری، گمنامی و مظلومیت یاوری همیشگی و حامی مطمئن برای پدر بودند.

ایشان یکی از مدافعان اصلی حریم ولایت بود؛ که به عنوان اصل مترقی و اساسی اسلام و قانون اساسی در متابعات و پیروی از دستورات ولی فقیه به عنوان رکن رکین نظام اسلامی همیشه اصرار ویژه داشته و همگان را به این امر دعوت می کردند.

نمود این نوع نگاه ایشان پس از رحلت پدر به وضوح نمایان گشت که به صور مختلف از ولایت و زعامت رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مد ظله العالی) حمایت همه جانبه نمودند.

و در این مسیر با اتخاذ مواضع به موقع، صحیح و قاطع خود بارها و بارها مورد اهانت مخالفان نظام اسلامی قرار گرفته اما ذره ای از موضع راستین خود عقب نشینی نکرده است.

در ادامه ی این اطلاعیه آمده است: ایشان همراه و همراز امام در مواقع بحرانی، تهدیدات و تبعیدات بوده و لحظه ای از حمایت نهضت اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) دست برنداشته و به عنوان چشم تیزبین و دیده بان انقلاب اسلامی، مشاور امین و امانت دار حقیقی، بازویی پرتوان برای پدر بودند.

نقش و موضع تحسین برانگیز ایشان پس از رحلت امام خمینی(ره) در رابطه با اطاعت از رهبری از مباحثقابل تأمل و بررسی ویژه ای است.

در پایان این اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مجدداً یاد و خاطره آن عزیز از دست رفته، یادگار امام راحل و ستارۀ متجلی شده از تشعشع انوار آفتاب انقلاب اسلامی را گرامی می دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر