|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۰۶

نامه دانشجویان به دادستان کل کشور:

خبرگزاری تسنیم: اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با صدور نامه ای به حجت الاسلام محسنی اژه ای، خوستار مبارزه قاطع با مفسدان اقتصادی شدند.

به گزارش گروه دانشگاهخبرگزاری تسنیم، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های کشور با ارسال نامه ای از حجت الاسلام محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه درخواست کردند با تمام وجود با مفسدان اقتصادی مبارزه کنند.

متن این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

گاهی اوقات تصور می شود که آنچه مورد مذمت و نکوهش است، تنها دست داشتن در فساد اقتصادی است؛ اما چه دست داشتن در فساد اقتصادی و چه چشم بستن بر فساد اقتصادی، هر دو نکوهیده است و حرکت عمومی کشور را کُند می کند.

فساد اقتصادی، هم خودش یک کُندکننده است، از جهت اینکه فساد است و مسئله مالیه عمومی کشور را دچار مشکل می کند و هم انعکاسش در ذهن مردم از جهت دیگری موجب فساد است که ناامیدی ایجاد می کند؛ لذا چه شرکت داشتن در یک فساد و چه دیدن و چشم بستن بر یک فساد؛ یا کشاندن مردم به فساد؛ نوع ادبیات، نوع حرف و کاری که مردم را نسبت به مسائل مفسدانه جَری و گستاخ کند، کُند کردن حرکت کشور است و اینها به فرموده مقام معظم رهبری از گناهان ماست و این بیانی از رهبر معظم انقلاب نیز هست که با فساد اقتصادی مبارزه کنید؛ به زبان گفتن که مطلب تمام نمی شود؛ عملاً با فساد مبارزه کنید. هی بگوئیم مبارزه با فساد اقتصادی. خب، کو؟ در عمل چه کار شد؟ چه کار کردید؟

مسئولان محترم دستگاه های مجریه و قضائیه قطعا بیش از جریان دانشجویی بر این امر واقفند که «با دستمال کثیف نمی شود شیشه را تمیز کرد»، اما آنچه که انسان را متاثر می کند آن است که در جایی فساد رخ دهد که آن مجموعه خود داعیه مبارزه با فساد را داشته باشد؛ از این جهت امید است که در دولت یازدهم عزمی استوار برای جلوگیری از پیدایش و مبارزه با فسادهای صورت گرفته باشد.

چندی پیش نامه نگاری پیرامون یک رانت گسترده در واردات کالاهای اساسی منتشر شد که در آن آقای توکلی نماینده مردم تهران مدعی شده بود دو امتیاز ناروا در این امر صورت گرفته که در هر دو آن، آقای نعمت زاده وزیر محترم صنعت و معدن و در یکی آقای جهانگیرزاده معاون اول رئیس جمهور و آقای دکتر سیف رئیس بانک مرکزی دخیل بوده اند.

آقای معاون اول در نامه ای به وزیر صنعت و معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی به صورت تلویحی این مسئله را تائید کردند، اما هیچ اقدامی برای جبران رانت صورت نگرفته و همچنین رفع سوءاثر امتیاز داده شده، انجام نشد! چه اینکه به جای آن از ارائه رانت به یک تاجر خاص تقدیر و تشکر به عمل آمده بود!

اکنون بیش از دو ماه از نامه نگاری های صورت گرفته، می گذرد، اما هیچ اقدام عاجلی در این باره صورت نگرفته است و اکنون این سوال مطرح می شود که آیا عزمی جدی برای مسئله مبارزه با فساد اقتصادی وجود ندارد؟ و یا در صورت وجود، آنها که سود جیب شان در فشار حلقوم مردم بی نواست، زورشان بر دستگاه های مجری می چربد؟

از این جهت خطاب ما با حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای به عنوان دادستان کل کشور است که «هر پدیده ضد عدالت در واقعیت کشور بایستی مورد سوال قرار گیرد» و امروز در دو راهی شاهدیم که یا فسادی رخ داده و مسئولان سکوت کرده اند و یا در حق دولت جمهوری اسلامی اتهاماتی به ناحق روا داشته که هر دو این مسائل جریان دانشجویی را ملزم به پرسش گری و مطالبه عدالت کرده است.

اگر ادعاهای آقای توکلی نادرست است، اقدامی صورت گیرد تا بیش از این چهره نظام اسلامی با ادعاهای نادرست خدشه دار نشود! و اگر این ادعاها درست است پس چرا اقدامی صورت نمی گیرد که حقوق مردم در چنگال ظالمان، چپاول نشود؛ که در این صورت آنها که در برابر این ظلم ناروا سکوت می کنند هم در پیشگاه حق مسئول هستند.

جناب آقای اژه ای

بدانید که رفتار شما و اقدام شما مورد قضاوت ملت قرار خواهد گرفت و سکوت شما در مقابل ظلم واقع شده بی پاسخ نخواهد ماند. پس پیش از آنکه جریان دانشجویی مستقیما به مسئله ورود کند؛ خود پاسخ این پرسش های مبهم را بدهید.

بدانید هر چه سریع تر با این مسئله برخورد شود لطمات کمتری بر پیکره نظام وارد می شود و بایستی جلوی اتفاقات تلخ پس از آن را که می تواند موجبات فساد بیشتر در دستگاه های دولتی و یا بی اعتمادی به نظام شود را بگیرید.

تقنین قوانین مستحکم برای جلوگیری از بروز فسادهای دیگر در حوزه اقتصادی از سوی رئیس قوه مقننه و نمایندگان ملت، کشف و برخورد با مفسدان اقتصادی از سوی قوه قضائیه و معرفی و برخورد قوه مجریه با خاطیان و جلوگیری از بروز اتفاقات دیگر از این دست از سوی رئیس جمهور محترم می تواند موجبات دلگرمی ملت و رشد تعالی نظام را فراهم کند.

مسئولان محترم قوا نیز بدانند فرمان هشت ماده ای مبارزه با مفاسد اقتصادی از سوی رهبر انقلاب خطاب به روسای سه قوه در تمام دوران ها بوده و مختص یک دولت و یک مجلس و یک قوه قضا نبوده است. پس بدانید که امروز وظیفه سنگینی بر گرده شما نهاده شده تا با تمام وجود با مفسدان اقتصادی و چپاول گران سرمایه های ملی مبارزه کنید و این را از رهبر انقلاب بشنوید که با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی، یقینا زمزمه ها و به تدریج فریادها و نعره های مخالفت با آن بلند خواهد شد.

این مخالفت ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می شوند و طبیعی است بددلانی که با سعادت ملت و کشور مخالفند یا ساده دلانی که از القائات آنان تاثیر پذیرفته اند با آنان هم صدا شوند.

این مخالفت ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند.

به مسوولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است.

اعتماد عمومی به دستگاه های دولتی و قضایی در گرو آن است که این دستگاه ها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهد.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

انتهای پیام /

ارسال نظر