|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۴۰

هاشمی رفسنجانی:

خبرگزاری تسنیم: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام فلسطین را تابلویی از ظلم ۶۰ ساله ابرقدرت ها علیه یک ملت مظلوم دانست.

به گزارش گروه سیاسیخبرگزاری تسنیم، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار هئیت گروه بین المللی بحران، با تحسین تلاش ها برای جلوگیری از ایجاد شعله های جنگ بین انسان ها، گفت: وظیفه هر انسانی است که هر جا ظلم و ستمی می بیند، برای کم کردن آن تلاش کند.

وی در پاسخ به توضیحات مدیر اجرایی گروه که میانمار را میدان روشنی از عملکرد خود می دانست، افزود: در همان میانمار، مسلمانان مظلومانه زندگی می کنند و گروه های بین المللی کاری نمی کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، فلسطین را تابلویی از ظلم ۶۰ ساله ابرقدرت ها علیه یک ملت مظلوم دانست و گفت: چراغ سبز ابرقدرت ها و گاهی کمک های تسلیحاتی و سیاسی آنها به رژیم غاصب اسرائیل، ظلم به مردم مظلوم را مضاعف کرده است.

هاشمی رفسنجانی نصیحت ناپذیری را روحیه قدرت های جهانی دانست و گفت: این قدرت ها براساس منافع خود وارد کشورها می شوند و امنیت اجتماعی ملت ها را مخدوش می کنند.

وی با تشریح سیاست های متضاد کشورهای استکباری در خصوص ملت های جهان، گفت: به قامت سیاست های استعماری خویش لباس حقوق بشر می پوشانند و در هر کشوری براساس منافع خود حرف می زنند و عمل می کنند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه «اخلاق همیشه لگدمال استعماریون می شود»، گفت: در این دنیا هر مقدار تلاش برای کم کردن آلام مظلومان ستودنی است.

هاشمی رفسنجانی نظام برنامه ها وفعالیت های گروه های متعدد جهانی برای برقراری صلح و آرامش بین انسان ها را ارزشمند خواند و گفت: این تلاش ها نشان می دهد که هنوز انسانیت زنده است.

براساس این گزارش خانم لوییز آریور، رئیس و مدیر اجرایی گروه بحران بین المللی نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت ها و برنامه های سازمان بین المللی بحران، گفت: وظیفه سازمان جلوگیری از مناقشات مسلحانه است.

وی منطقه خاورمیانه را منطقه ای پرمشغله برای سازمان دانست و گفت: در آفریقا و آسیای جنوب شرقی هم مواردی داشتیم که برای کم کردن جنگ ها تلاش کردیم.

لوییز آریور گفت: منافع هیچ کشوری را تأمین نمی کنیم و هدف ما کم کردن مناقشات است.

وی سفر گروه خود به ایران را عالی توصیف کرد و گفت: مذاکرات بسیار خوبی با مسئولان جمهوری اسلامی ایران داشتیم که شامل موضوعات مختلف، از جمله مسائل هسته ای بود.

رئیس گروه بین المللی بحران، سوریه، عراق، افغانستان و اوکراین را محور برنامه های گروه برای سفر به ایران دانست و گفت: بر پرهیز از افراط گرایی و احترام به نهادهای بین المللی تأکید کردیم.

لوییز آریور که خود را قاضی و آشنا به مسائل قانونی معرفی کرد، گفت: اقدام جنابعالی برای احترام به قانون در ماجرای عدم احراز صلاحیت برای ریاست جمهوری را می ستایم.

انتهای پیام /

ارسال نظر