|
|
کدخبر: ۱۴۷۰۴۱

در دیدار مجمع نمایندگان استان سمنان مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: رئیسجمهور گفت: باید از دعواهای بی حاصل پرهیز کنیم و به گونه ای تدبیر کنیم که بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در دیدارِ مجمع نمایندگان استان سمنان، با اشاره به تلاش دولت برای رفع مشکلات استان سمنان بر استفاده از ظرفیت ها و استعدادهای این استان در جهت حل مسائل و مشکلات مردم تأکید کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه بیشتر استان های کشور از مشکل کم آبی رنج می برند و معضل آب در کشور مشکلی عمومی برای همه استان ها به شمار می رود، گفت: به طور کلی منابع آب در کشور محدود است، اما باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که به بهترین شکل از همین منابع محدود استفاده مطلوب را داشته باشیم.

*دولت برنامه ریزی های خود را برای افزایش بهره وری آب انجام می دهد

رئیس جمهور افزود: گرچه امیدواریم بارش های بهاری تا حدودی معضل کم آبی را جبران کند، اما دولت برنامه ریزی های خود را برای افزایش بهره وری آب انجام می دهد و طرح هایی را در این خصوص در دست بررسی دارد که انتقال آب از منطقه شمال می تواند به عنوان یکی از راه حل ها مطرح باشد.

روحانی با بیان اینکه استان سمنان به لحاظ وجود معادن و منابع غنی و گسترده و به واسطه دشت ها و استعدادهای فراوان اقلیمی می تواند به قطب صنعتی و کشاورزی کشور تبدیل شود، گفت: در بخش معادن این استان نیاز به سرمایه گذاری است و باید بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه تشویق شده و این توانمندی به خوبی مورد استفاده قرار گیرد.

وی اقتصاد مقاومتی را به معنای استفاده صحیح از امکانات داخلی و خارجی دانست و تصریح کرد: تلاش دولت آن است که در سال آینده منابع کافی را فراهم کند و با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی از منابع و توانایی های داخلی و خارجی استفاده کند.

رئیس جمهور با اشاره به توفیق دولت در مهار رشد تورم و ایجاد رشد اقتصادی در کشور در مقایسه با سال های گذشته، گفت: دولت در عین آنکه مصوبات مجلس نسبت به ارز را اجرا کرده، رشد تورم را نیز کنترل و متوقف کرد.

روحانی ایجاد ثبات در بازار را هدف دیگر دولت دانست و گفت: دولت توانسته است آرامش بازار را بدست آورد و همین فضای آرام هم به بهبود فضای کسب و کار کمک کرده و مسئولان باید دست به دست هم بدهند تا کشور از این وضعیت عبور کند.

وی ادامه داد: متأسفانه گاهی مسائل اساسی کشور و منافع مردم در منازعات و بازی های سیاسی و جناحی فراموش شده است. اصل جذب و تأمین منابع برای همه وظیفه است و همه باید برای حل معضلات و مشکلات مردم تلاش کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه برای توسعه و پیشرفت علاوه بر سرمایه داخلی باید سرمایه های خارجی و فن آوری های نوآورانه را جذب کنیم، خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم منابع و انرژی کشور و مسئولان بیهوده تلف شود و در این راستا همه قوا باید کمک کرده و مجلس و دولت دست به دست هم بدهند تا فضای خدمت به مردم در کشور روز به روز گسترش یابد.

*باید از دعواهای بی حاصل پرهیز کنیم

روحانی با بیان اینکه مجلس در عین حالی که به وظایف قانونی خود عمل می کند، می تواند کمک حال دولت باشد، ادامه داد: باید از دعواهای بی حاصل پرهیز کنیم و به گونه ای تدبیر کنیم که بتوانیم از این شرایط عبور کنیم. در مدت شش ماه بیش از پیش بینی جلو رفته ایم و به آینده نیز کاملاً امیدواریم.

وی با اشاره به گام های رو به جلوی دولت تدبیر و امید در سیاست داخلی و خارجی و مسائل اقتصادی و فرهنگی در ماه های گذشته، گفت: بنده به تعامل با مجلس، کمک مردم و حل مسائل و مشکلات کشور بسیار امیدوارم و معتقدم در این راستا همه باید با یکدیگر هماهنگ بوده و به یکدیگر کمک کنند.

رئیس جمهوری مردم استان سمنان را انسان هایی پرتلاش، زحمت کش، متدین و شهیدپرور دانست و تصریح کرد: امیدواریم دولت بتواند در مسیر خدمت به مردم موفق باشد.

در این جلسه نمایندگان استان سمنان نیز به بیان مسائل و مشکلات این استان و ارائه پیشنهادات و نظرات خود در خصوص رفع این مشکلات پرداختند.

استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های استان از جمله معادن گوناگون و تنوع محصولات کشاورزی، توجه به شهرک های صنعتی، تکمیل پروژه های ناتمام استان که از دولت گذشته برجا مانده، توجه به قابلیت های ترانزیتی استان و تلاش در جهت برطرف شدن مشکل کم آبی استان سمنان از جمله مباحثی بود که نمایندگان این استان با رئیس جمهور در میان گذاشتند.

انتهای پیام /

ارسال نظر