|
|
کدخبر: ۱۴۷۱۹۶

جعفرپور در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رویکرد مسئولان در قبال رسانه ها گفت: اگر سایت یا رسانه ای که منتقد دولت است به صرف انتقاد توقیف شود، این مسئله با شعارهای دولت متناقض است.

جمشید جعفرپور عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به احتمال توقیف سایت جهان نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه این مسئله هنوز رخ نداده است، نمی توان به طور قطعی در این زمینه صحبت کرد.

وی اظهار داشت: اگر سایت یا رسانه ای که منتقد دولت است به صرف انتقاد توقیف شود، این مسئله با شعارهای دولت که عنوان می کند، پذیرای انتقاد است و از انتقادات مخالفان استقبال می کند، تناقض دارد و با جهت گیری های دولت نیز مخالف است.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دلایل توقیف یک نشریه ممکن است مسائلی از جمله عدم پایبندی به قانون باشد، گفت: هیئت منصفه مطبوعات یا تیمی که مسئله توقیف را بررسی می کند، باید دلایل این مسئله را مطرح کند که به چه استنادی نشریه یا سایتی توقیف شده است.

جعفرپور تصریح کرد: این استدلال که برای ایجاد اعتدال باید در مقابل توقیف رسانه موافق، رسانه مخالف دولت را نیز توقیف کرد، استدالال درستی نیست، ملاک برخورد با رسانه باید قانون باشد.

وی در پایان یادآور شد: مسئولان باید در برخورد با رسانه ها فارغ از جناح بندی و تلقی های سیاسی عمل کنند و اینکه اگر یک رسانه دولتی یا طرفدار ما توقیف شد، باید رسانه مخالف ما نیز توقیف شود اعتدال نیست، با همه رسانه ها باید مطابق قانون نه جناح بندی سیاسی برخورد شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر