|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۰۱

در نامه سردار کارگر مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در نامه ای به رهبر معظم انقلاب، به بیانات ایشان در دیدار با دست اندر کاران راهیان نور، لبیک گفت.

به گزارش گروه دفاعیخبرگزاری تسنیم، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در پی دیدار مسئولان اردوهای راهیان نور کشور با رهبر معظم انقلاب نامه ای خطاب به فرمانده کل قوا نوشت. متن این نامه به این شرح است:

محضرمبارک مقام معظم رهبری و فرماندهی معزز کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز(مدظله العالی)

سلام علیکم

باصلوات بر محمد و آل محمد(صلی الله علیه و آله وسلم) و اهداء سلام و تحیات

با احترام وحمد و سپاس بیکران، پروردگار متعال ایزد منان را که در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ بشریت، از نعمت حیات بهره مندمان ساخت تا در سایه سار قرآن و عترت و در خیمه گاه ولایت فقیه، پاسدار ارزش های اسلام ناب محمدی(ص) و مروج گفتمان جهانی انقلاب اسلامی و آرمان های بلند شهیدان و قافله سالار آنان خمینی کبیر(ره) گردیم.

ای امام عزیز و فرمانده فرزانه، بیانات نافذ و هدایت گر حضرتعالی در دیدار «مسئولان و دست اندرکاران اردوهای راهیان نور»، فصل نوینی در «معرفت شناسی دفاع مقدس» و نقش آفرینی نخبگان، فرزانگان و فعالان عرصهٔ این «حادثه بزرگ و تاریخی» گشود.

در مکتب انقلاب اسلامی و به مدد حافظه تاریخی خود آموخته ایم که هرگاه «امت» گوش به فرمان «امام» و «ولی» خود سپرده است از طوفان حوادثفتنه گون و ویرانگر در عرصه های مختلف به سلامت عبور کرده است و تردیدی نیست که افق جدیدی که آن رهبر حکیم در حوزه دفاع مقدس و جلوگیری از آسیب «فراموشی»، «تحریف» و «تغییر ماهیت» آن ترسیم و فراروی همگان گشوده اند، صیانت از این گنجینهٔ غنی، ارزشمند و افتخارآمیز را تضمین و ما را در تحقق وظایف قانونی و رسالتی که در این صحنهٔ خطیر و مبارک برعهده داریم، یاری خواهد کرد.

اندیشیدن پیرامون دغدغه های حضرتعالی، نقشه راه پرفروغی را فرارویمان قرار داده است که بیش از هر زمان دیگری باید به آن پرداخت و این حقیقت مسلم را که استحکام ریشه ها و جهانی شدن «گفتمان انقلاب اسلامی» و آوازهٔ ملت ایران، ره آورد مقاومت، پایداری و دفاع مقدس ۸ ساله و تداوم هوشمندانه۲۵ ساله آن تا به امروز است، را بیان نمود.

بی شک رمزگشایی عالمانه و درست از ابعاد شگرف حماسه بزرگ دفاع مقدس ملت ایران خواهد توانست همچنان انسان های حق طلب، آزاده و مجاهد را فوج فوج نظاره گر این تابلوی عظیم و باشکوه ساخته و آنان را در جبههٔ دفاع از دین خدا و مبارزه با استکبار و قدرت های شیطانی به میدان بیاورد.

دفاع مقدس دیگر پدیده ای نیست که به جامعه ایران تعلق داشته باشد این گنج پایان ناپذیر که هماره فرصت استخراج را فراروی نویسندگان و هنرمندان و پژوهشگران قرار می دهد به تدریج دامن می گسترد و هر انسانی را که در هر کجای این کره خاکی، تشنهٔ حقیقت و شیفتهٔ زیبایی و ارزش است به میهمانی خوان خویش فرا می خواند. همخوانی تمامیت حادثه با فطرت زلال انسانی و رویش و جوشش مستمر آن را از یک سو و پیوستگی آن با ارزش های جاودانی، آن را مانا، پایا، پویا و زیبا ساخته است و همین است که هرکس در آن درنگی بورزد و لایه های پنهان آن را بکاود نمی تواند از آن سخن نگوید و ساده از کنار آن بگذرد.

بی شک شناخت باور ها و ارزش های شهدای دوران دفاع مقدس و شاخصه های نهفته در دفاع مقدس می تواند کمک شایانی به غنای فرهنگ ملت مسلمان این مرز و بوم نماید.

ایجاد معرفت و شناخت از سرزمین های نور مناطق عملیاتی دفاع مقدس در میان مردم از وظایف این ستاد بوده و تلاش خواهیم کرد تا در این راه نورانی گام های مؤثرتری برداشته و این رسالت سنگین را با الهام از منویات حضرت عالی به سرمنزل مقصود برسانیم.

با سپاس و قدردانی از توفیق بزرگی که برای دریافت رهنمودهای ولی امر مسلمین نصیبمان شد، از درگاه باریتعالی مسئلت داریم تا ما را لبیک گوی صادق و عازم رهبر عزیزمان قرار دهد تا در تداوم راه آنانی که با سعی مصفای خود تا به امروز مشعل «راهیان نور» را روشن نگه داشته اند از این «ابتکار» الهی و انقلابی حراست و با تمسک به منویات و فرامین ولی فقیه زمان، فرصت های مفید، ارزنده و سازنده ای را برای شناخت سیرهٔ شهدا و زیارت بامعرفت سرزمین هایی که با حماسه های الهام بخش آنان شهرت یافته اند فراهم و برای حفظ صبغهٔ مردمی و نهادینه کردن «سفرهای دسته جمعی» و جوشش انگیزه و اراده در «خانواده» و «جامعه»، تربیت انسان هایی در تراز مقام خلیفه الهی در امت اسلامی را رقم زنیم.

در این طریق سترگ و مقدس از حضرت ولی عصر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) طلب یاری جسته و در لحظه لحظه پیمایش این راه نورانی محتاج ادعیه خاصه مولی و مقتدایمان امام خامنه ای عزیز(مد ظله العالی) هستیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور

سرتیپ بسیجی دکتر بهمن کارگر

انتهای پیام /

ارسال نظر