|
|
کدخبر: ۱۴۷۸۰۸

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس خبر داد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: پیشنهاد طرح تغییر فرآیند راکتور آب سنگین اراک به آب سبک، شیوه جدید غرب برای ورود به خطوط قرمز ایران است.

ابراهیم کارخانه ای امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به تذکرش به وزیر امور خارجه اظهار کرد: پیشنهاد طرح تغییر فرآیند راکتور آب سنگین اراک به آب سبک که اخیراً در برخی خبرگزاری ها مطرح شده، شیوه جدید غرب برای ورود به خطوط قرمز هسته ای جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: رآکتور آب سنگین اراک نماد قله نبوغ جوانان برومند هسته ای و افتخار قدرت تولید ساخت داخل است به همین دلیل از تیم مذاکره کننده می خواهیم با حساسیت تمام موضوع را پیگیری کرده و قاطعانه از حقوق هسته ای ایران دفاع کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نقض مکرر مفاد توافقنامه ژنو توسط آمریکا و اتحادیه اروپا افزود: این امر موجبات بی اعتباری اجرای این توافقنامه را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: پاسخ های کلی، غیر شفاف و ضعیف وزارت امور خارجه به روند موجود دامن زده که در این مسیر خواهان اقدام قاطع و در خور شأن ملت ایران از سوی وزارت امور خارجه هستیم.

کارخانه ای در پایان سخنانش با اشاره به تذکر دیگری به وزیر ارتباطات، خواستار اتخاذ تدابیر لازم و برنامه ریزی جدی برای ایجاد امنیت اجتماعی در بهره برداری از تلفن های بخش خصوصی از طریق امکان ردیابی سریع و شناسایی مزاحمان تلفنی شد.

انتهای پیام / ۸۹۰۰۲ / ط۳۰

ارسال نظر