|
|
کدخبر: ۱۴۸۰۴۳

منادی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در حال حاضر اقتصاد ما صددرصد دولتی است که باید اقتصاد کشور را ملی و مردمی کنیم و راهکار آن هم این است که آرام آرام به این سمت حرکت کنیم و کار را در حوزه اقتصادی به مردم بسپاریم.

علیرضا منادی سفیدان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی "، گفت: هدف اصلی از اقتصاد مقاومتی تکیه بر تولید داخلی است و نباید این گونه برداشت شود که اقتصاد مقاومتی همان اقتصاد ریاضتی است.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد کشور باید مقاوم شود تا با هر بادی نلرزد، افزود: باید اقتصادی داشته باشیم که با توجه به تکان های اقتصادی در سطح دنیا همچنان مستحکم باشد.

منادی خاطرنشان کرد: تکیه بر نیروهای داخلی و مردمی کردن اقتصاد می تواند اقتصاد کشور را در سال جدید شکوفا کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: در حال حاضر اقتصاد ما صددرصد دولتی است که باید اقتصاد کشور را ملی و مردمی کنیم و راهکار آن هم این است که آرام آرام به این سمت حرکت کنیم و کار را در حوزه اقتصادی به مردم بسپاریم.

نماینده مردم تبریز در مجلس با اشاره به اینکه با توجه به منابع غنی در کشور باید از نیروهای داخلی استفاده کنیم، اظهار داشت: اینکه ضعف ها در حوزه اقتصادی کشور را به گردن تحریم ها بیندازیم درست نیست. ما ثابت کرده ایم که با تکیه بر اقتصاد داخلی می توانیم از تمامی بحران ها عبور کنیم، همچنان که در اوج تحریم ها به غنی سازی ۲۰ درصد دست یافتیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه ضعف اساسی کشور در حوزه اقتصادی به دلیل عدم مدیریت صحیح است، گفت: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب در شعار امسال به بحثمدیریت جهادی تاکید داشته اند. اکنون باید به مدیریت جهادی در دوران دفاع مقدس بازگردیم.

وی افزود: مسئولان دولت و وزرا باید توجه داشته باشند که از این پس مدیرانی را به کار بگیرند که جهادی کار کنند و سابقه درخشانی داشته باشند.

منادی تاکید کرد: در حمایت از تولید داخلی باید به مصرف داخلی توجه ویژه ای داشت و در این خصوص فرهنگ سازی کرد.

این نماینده مجلس در پایان خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب با نام گذاری شعار امسال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیرت جهادی» بر این نکته تاکید داشته اند که فرهنگ مهمتر از اقتصاد است. در سال جدید باید به بحثازدواج جوانان نیز توجه ویژه شده و در این خصوص فرهنگ سازی شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر