|
|
کدخبر: ۱۴۸۱۳۰

آقامحمدی در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم خرم آباد در مجلس گفت: برخی متولیان فرهنگی دولت دیدگاه لیبرالیستی دارند و ما از سیاست فرهنگی دولت نگران هستیم و از آقای روحانی به عنوان یک روحانی انتظار داریم به دغدغه مومنین نیز توجه کند.

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام سال " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی "، گفت: به نظر بنده برخی متولیان فرهنگی دولت، در زمینه های مختلف دارای دیدگاه لیبرالیستی هستند، چرا که چارچوب فرهنگ اسلامی روشن و مشخص است.

وی ادامه داد: یک روزنامه به نص صریح قرآن توهین می کند اما عده ای از بدنه دولت می گویند در برخورد با این روزنامه عجله شد و ذره ای اظهار تاسف نمی کنند که به حکم صریح خداوند توهین شده است؛ در حالی که وقتی جبهه مرتد ملی چنین موضعی گرفت، حضرت امام(ره) آن را مرتد اعلام کرد، اما در حال حاضر می بینیم وقتی به حکم خداوند توهین می شود متولیان فرهنگی دولت نه تنها برافروخته نمی شوند، بلکه می گویند در برخورد با این روزنامه عجله شد.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس تصریح کرد: هیئت نظارت بر مطبوعات برای تشکیل جلسه رسیدگی به تخلف این روزنامه عجله ای نداشت و وزارت ارشاد که متولی قضیه است، با این موضوع بسیار سست برخورد می کند که نمایان گر دیدگاه لیبرالیستی در فرهنگ است. کاش فقط همین موضوع بود، اما متاسفانه دیدگاه لیبرالیستی ترویج می شود تا فرهنگ اسلامی در حاشیه قرار گیرد.

آقامحمدی در انتقاد از سیاست های فرهنگی دولت با اشاره به سخنان رئیس جمهور در اختتامیه جشنواره مطبوعات، گفت: سخنان رئیس جمهور در جشنواره مطبوعات نشأت گرفته از گزارش های برخی اطرافیانش بود که دیدگاه لیبرالیستی دارند و آن سخنان رئیس جمهور بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری اصلا مناسب نبود.

وی خاطرنشان کرد: این مواضع در برابر روزنامه های هتاک در حالی است که روزنامه وطن امروز را که به توافق نامه ژنو انتقاد کرده بود، شورای عالی امنیت ملی از روزنامه و نویسنده مطلب شکایت کرد و یا هفته نامه ۹ دی و یالثارات را تعطیل کردند؛ آیا وزارت ارشاد با روزنامه آسمان نیز همین برخورد را داشت؟ و یا روزنامه بهار که قصد داشت ولایت امیرالمومنین علی(ع) را استحاله کند، همین برخورد صورت گرفت؟ پس گزارشات و مشاوره های غلط به رئیس جمهور داده می شود و انشالله اینها دیدگاه شخص رئیس جمهور نیست.

وی تاکید کرد: در طیف فرهنگی و رسانه ای دولت جریان لیبرالیستی وجود دارد و آقای رئیس جمهور باید مراقبت کند چرا که آقای رئیس جمهور، یک روحانی است.

آقامحمدی وجود نداشتن هنرمند غیرارزشی را براساس دیدگاه کاملا لیبرالیستی و اومانیستی خواند و اضافه کرد: این نوع دید در دیدگاه انسان محور است که در آن خداوند محور نیست، در حالی که هرچیزی ملاک و معیاری دارد و ارزش و ضدارزش از زمان هابیل و قابیل وجود داشته است.

وی در پایان تصریح کرد: از سیاست فرهنگی دولت نگران هستیم و از آقای روحانی به عنوان یک روحانی انتظار داریم به دغدغه مومنین نیز توجه کند و فقط به چند مشاور که تفکرات غیر از اسلام ناب دارند، توجه نکند.

انتهای پیام /

ارسال نظر