|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۷۵

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در پادگان شهید فرجوانی از طرح های اقتصاد مقاومتی خوزستان بازدید کرد.

به گزارشخبرگزاری فارسبه نقل از روابط عمومی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بدو ورد به استان خوزستان از طرح های اقتصاد مقاومتی استان خوزستان بازدید کرد.

این طرح های مختلف پرورش بلدرچین، مرغ خانگی و همچنین تولید کودورمی کومپست به قدری است که هر کدام در حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر اشتغالزایی را در منطقه ایجاد می کند.

حسین رحیمی مسئول پرورش بلدرچین و مرغ خانگی این طرح در خلال این بازدید ضمن ارائه توضیحاتی به سردار نقدی از ابتکارات و کارهای نوییکه باعثبازده بیشتر طرح می شد، خبر داد.

علی خانزاده هم که طرح تولید ورمی کومپست را بر عهده گرفته بود استفاده از ضایعات میوه و سبزیجات را در تولید ورمی کومپست و بی نیاز شدن مناطقی از استان برای وارد کردن کود را یکی از مهمترین جنبه های تولید این کود دانست.

همچنین این کار آفرینان و تولید کنندگان در خلال این بازدید مشکلات خود را در حوزه های مختلف با سردار نقدی و دیگر مسئولین استانی در میان گذاشتند و خواستار حمایت بیشتر جهاد کشاورزی استان از این طرح ها شدند.

سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز با تاکید بر تداوم این گونه طرح ها به برنامه های بسیج برای گسترش این طرح ها در جهت تامین مواد غذایی و بی نیاز شدن کشور از واردات اشاره کرد و از برگزاری جلساتی با حضور مسئولین مختلف برای حل مشکلات اینکار آفرینان طی ماه های آتی خبر داد.

انتهای پیام /

ارسال نظر