|
|
کدخبر: ۱۴۸۹۸۳

نوروز، میراثمشترک ملت های آسیای مرکزی، افغانستان و شبه قاره / ۵۸

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان وارد کابل شد و مورد استقبال «محمدکریم خلیلی» معاون دوم کرزی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری فارسدرکابل، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در رأس یک هیئت بلند پایه برای شرکت در جشن جهانی نوروز وارد کابل شد و مورد استقبال محمدکریم خلیلی معاون دوم کرزی قرار گرفت.

وی صبح امروز پیش از عزیمت به افغانستان در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه اساس و هدف این سفر شرکت در جشن جهانی نوروز با حضور سران و مقامات هشت کشور منطقه است، گفت: امسال این جشن که برای احیای سنت دیرینه و مورد احترام نوروز برگزار می شود، در کابل خواهد بود.

روحانی در ادامه گفت: در این سفر علاوه بر شرکت در جشن جهانی نوروز یک ملاقات ۳ جانبه بین سران ایران، افغانستان و تاجیکستان به عنوان کشورهای فارسی زبان برگزار می شود که در آن مسائل فرهنگی، اقتصادی و سیاسی مربوطه مورد بحثقرار می گیرد.

رئیس جمهور افزود: همچنین یک نشست چهارجانبه با حضور رؤسای جمهوری ایران، افغانستان، تاجیکستان و پاکستان برگزار خواهد شد.

از صبح امروز شهر کابل حال و هوای دیگری به خود گرفته و گروه های مختلف با قومیت های متفاوت برای برگزاری جشن جهانی نوروز در کاخ ریاست جمهوری افغانستان گرد هم جمع شده و با انجام بازی های محلی جشن نوروز را آغاز کرده اند.

پیش از این قرار بود جشن جهانی نوروز در منطقه زیبا و تاریخی «پغمان» در نزدیکی کابل برگزار شود اما به دلایل امنیتی و آماده نشدن این مکان، این جشن در کاخ ریاست جمهوری افغانستان برگزار می شود.

انتهای پیام /.

ارسال نظر