|
|
کدخبر: ۱۴۹۰۶۳

سفیر ایران در جمهوری آذربایجان:

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان گفت: با سفر قریب الوقوع علی اف رئیس جمهور آذربایجان به کشورمان به توسعه و تقویت روابط ایران و آذربایجان بسیار امیدواریم.

به گزارشخبرگزاری فارساز اردبیل، محسن پاک آیین پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر روابط ایران با آذربایجان به ویژه رابطه استان اردبیل به عنوان استان مرزنشین با جمهوری آذربایجان در سطح بالایی است و این تقویت روابط به نفع هر دو کشور است.

وی به افزایش تردد مسافران و گردشگران جمهوری آذربایجان به کشورمان از طریق گمرک بیله سوار اشاره کرد و افزود: رشد ۱۰ درصدی روابط تجاری ایران و آذربایجان نشان دهنده بهبود روابط و تقویت ارتباط حسنه ایران با آذربایجان است که ما در استان اردبیل ظرفیت خوبی را در توسعه و تقویت ارتباطات شاهد خواهیم بود.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان با بیان اینکه طی قرون متمادی مردم دو کشور با مشترکات بسیار فراوان در کنار هم زندگی کردند گفت: ریشه های عمیق دینی و تاریخی، فرهنگی و آداب و رسوم مشترک بین دو کشور حکایت از دیرینگی این روابط دارد.

وی تصریح کرد: ما آمادگی داریم با تمام توان در تقویت پیوندهای متعدد بین دو کشور و دو ملت اقدامات سازنده و مثبت را انجام دهیم و بنده با قاطعیت اعلام می کنم که زمینه خوبی برای گسترش بیشتر روابط بین دو کشور وجود دارد.

پاک آیین ادامه داد: دولت یازدهم ظرفیت خوبی را در حوزه دیپلماسی فراهم کرده و انتظار می رود در سال ۹۳ گام های جدی در تقویت روابط ایران و آذربایجان را به ویژه در حوزه اقتصادی و تبادلات سیاسی، سواپ گازی و نفتی آذربایجان و حتی منطقه نخجوان شاهد باشم.

در این دیدار نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی از شبانه روزی شدن فعالیت گمرک بیله سوار برای افزایش تبادل تجاری، بازرگانی و تردد مرزی بین دو کشور خبر داد.

حجت الاسلام حبیب برومند یادآور شد: در سال جدید با موافقت دولت آذربایجان گمرک مرزی اصلاندوز راه اندازی می شود که امیدواریم با راه اندازی این گمرک ارتباط دو کشور و تقویت روابط ایران و آذربایجان را شاهد باشیم.

به گزارشخبرگزاری فارساز اردبیل، این مسئول در پایان سخنان خود بیان داشت: در دوره جدید ریاست جمهوری(حسن روحانی) غربی ها به این نتیجه رسیدند که با ایران با زبان زور و تهدید نمی توان حرف زد و بهترین مسیر گفت و گو و تعامل است که با تدبیر دولت امیدواریم این رویکرد در سال جدید همچنان توسعه یافته و گسترش پیدا کند.

انتهای پیام / ۶۲۰۰۵ / ک۳۰

ارسال نظر