|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۵۸

رحماندوست در گفت وگو با فارس:

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اطمینان امام خمینی(ره) به مردم و آرامش قلبی او که در فرازهای پایانی وصیتنامه خود نیز از آن سخن گفته است، سبب دستور ایشان به تسریع در برگزاری همه پرسی در مورد نظام جمهوری اسلامی شد.

مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو باخبرگزاری فارسدر مورد روز ۱۲ فروردین سالروز رأی «آری» مردم به نظام جمهوری اسلامی گفت: اطمینان امام خمینی(ره) به مردم و آرامش قلبی او که در فرازهای پایانی وصیتنامه خود نیز از آن سخن گفته است، سبب دستور ایشان به تسریع در برگزاری همه پرسی در مورد نظام جمهوری اسلامی شد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل در برترین شرایط از نظر پختگی سنی و سطح فقاهت و مرجعیت، انقلاب اسلامی را رهبری کردند و به پیروزی رساندند، اظهار کرد: عمق شخصیت و پختگی که امام امت در آن سال ها داشتند، موجب می شد که از هرگونه اقدام شتابزده که باعثسرزنش و نقد آیندگان شود، خودداری کنند، لذا برپایی همه پرسی تنها دو ماه پس از پیروزی انقلاب به هیچ عنوان شتابزدگی محسوب نمی شود.

رحماندوست در مقایسه ای میان انقلاب اسلامی و انقلاب های کشورهای دیگر که در آن ها همه پرسی صورت نمی گیرد، گفت: این همان آرامش و اطمینان امام خمینی(ره) است که رهبران انقلاب های دیگر از آن بی بهره اند؛ دو ویژگی ای که سبب شد رهبر کبیر انقلاب با برگزاری همه پرسی در اسرع وقت، مانع هرگونه خدشه به مقبولیت و مردمی بودن انقلاب اسلامی شود.

وی با یادآوری اینکه قدرت های بزرگ برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی دندان تیز کرده بودند، اضافه کرد: رأی ۹۸ درصدی مردم به نظام جمهوری اسلامی که در میان همه پرسی های مشابه بی نظیر است، جای هیچ گونه «اِن قُلتی» برای اصل مشروعیت نظام برآمده از انقلاب اسلامی نگذاشت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بار دیگر به نقش ایمان و اعتقاد امام راحل در برپایی همه پرسی اشاره گفت: این همه پرسی تنها ۵۰ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوازدهمین روز سال که به واسطه تعطیلات عید نوروز تهیه مقدمات آن دشوار می شود، با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.

انتهای پیام /

ارسال نظر