|
|
کدخبر: ۱۵۰۵۹۲

روحانی در جمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور:

حجت الاسلام روحانی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری فارسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور عصر دوشنبه ۱۱ فروردین درجمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور اعلام کرد: با هرجناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند خواهم ایستاد.

وی افزود: دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است و مسئولیت چنین دولتی از دولت حزبی به مراتب سخت تر است، چرا که باید پاسخگوی همه جناح ها باشد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به نامگذاری سال جدید اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره ای جز برطرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.

رئیس جمهور ادامه داد: تجربه ایران در طول سالها ما را به چنین درکی از مدیریت نزدیک کرده است.

روحانی افزود: مدیریت جهادی، رقابت با سایر کشورها در زمینه پیشرفت و توسعه می باشد و لازمه چنین توفیقی به کاربردن تلاش مداوم، پیگیر و جامع توأم با ایثار و از خود گذشتگی است.

رییس جمهور اظهارکرد: دولت زمینه تحقق مدیریت جهادی را با اتخاذ سیاست خارجی آرامش بخش فراهم آورده است؛ چراکه در دنیای کنونی، مدیریت اقتصادی از سیاست خارجی و سیاست خارجی از سیاست داخلی جدا نیست.

روحانی ادامه داد: البته هر سه در گرو فرهنگ پویا است، فرهنگی که امیدبخش و نشاط آفرین باشد.

رئیس جمهور با اشاره به مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و امید گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی با کسانی که با ما سر ناسازگاری دارند، باعقلانیت و برنامه در چارچوب مصالح ملی روبرو می شود، البته در برابر متجاوز به حقوق ملت قاطعانه مقابله خواهدکرد.

روحانی افزود: یکی از ثمرات این سیاست خارجی، توفیق در مذاکرات هسته ای و تصویب پیشنهاد ایران در مجمع سازمان ملل در زمینه مقابله با خشونت و افرط گرایی بوده است؛ پیشنهادی که به رغم فضاسازی دشمنان ایران به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای جهان قرارگرفت.

رییس شورای عالی مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی انتظار می رود مناطق آزاد کشور نقش متناسب با توانمندی خود ایفا کنند؛ هفت منطقه آزاد می توانند در مواردی به مناطق نمونه توسعه در کشور تبدیل شوند، چرا که از مقررات دست و پاگیر و قوانین محدودکننده رنج نمی برند.

روحانی در پایان ابراز امیداواری کرد: خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند؛ کیش به سرزمین نمونه گردشگری حلال تبدیل شود؛ چابهار، ایران را به جهان پیوند زند؛ ماکو نقش محور تجاری ایران و ترکیه را ایفا کند؛ ارس پل ارتباطی میان کشورمان و قفقاز شود؛ انزلی ایران و کشورهای ساحلی خزر و حتی شرق دور را به هم بپیوندد و سرانجام قشم صنایع نفت و گاز را رونق بخشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر