|
|
کدخبر: ۱۵۰۶۰۳

روحانی در جزیره کیش:

خبرگزاری تسنیم: رئیس جمهور گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره ای جز برطرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیمبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درجمع مدیران مناطق آزاد تجاری کشور و خبرنگاران، گفت: با هر جناح و گروهی که در جهت منافع مردم حرکت کند، تعامل خواهم کرد و در مقابل کسانی که منافع حزبی و شخصی خود را به منافع ملی ترجیح دهند، خواهم ایستاد.

وی افزود: دولت یازدهم یک دولت فراجناحی است و مسئولیت چنین دولتی از دولت حزبی به مراتب سخت تر است، چراکه باید پاسخگوی همه جناح ها باشد.

رئیس جمهور با اشاره به نام گذاری سال جدید به نام " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی " توسط رهبرمعظم انقلاب اسلامی، گفت: یک معنای مدیریت جهادی، حرکت شتابان و عقلانی و علمی است و در دنیای پرسرعت کنونی چاره ای جز برطرف کردن موانع و حرکت شتابان در مسیر توسعه وجود ندارد.

روحانی ادامه داد: تجربه ایران در طول سال ها ما را به چنین درکی از مدیریت نزدیک کرده است.

وی افزود: مدیریت جهادی، رقابت با سایر کشورها در زمینه پیشرفت و توسعه می باشد و لازمه چنین توفیقی به کاربردن تلاش مداوم، پیگیر و جامع توأم با ایثار و از خود گذشتگی است.

رئیس جمهور اظهار داشت: دولت زمینه تحقق مدیریت جهادی را با اتخاذ سیاست خارجی آرامش بخش فراهم آورده است؛ چراکه در دنیای کنونی، مدیریت اقتصادی از سیاست خارجی و سیاست خارجی از سیاست داخلی جدا نیست.

روحانی ادامه داد: البته هر سه در گروی فرهنگ پویا است، فرهنگی که امیدبخش و نشاط آفرین باشد.

وی با اشاره به مبانی سیاست خارجی دولت تدبیر و امید، گفت: جمهوری اسلامی ایران حتی با کسانی که با ما سر ناسازگاری دارند، با عقلانیت و برنامه در چارچوب مصالح ملی روبرو می شود. البته در برابر متجاوز به حقوق ملت قاطعانه مقابله خواهدکرد.

رئیس جمهور، افزود: یکی از ثمرات این سیاست خارجی، توفیق در مذاکرات هسته ای و تصویب پیشنهاد ایران در مجمع سازمان ملل در زمینه مقابله با خشونت و افرط گرایی بوده است؛ پیشنهادی که به رغم فضاسازی دشمنان ایران به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای جهان قرارگرفت.

**کیش باید سرزمین نمونه گردشگری حلال شود

روحانی در بخش دیگری از سخنانش، گفت: در سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی، انتظار می رود مناطق آزاد کشور نقش متناسب با توانمندی خود ایفا کنند. هفت منطقه آزاد می توانند در مواردی به مناطق نمونه توسعه در کشور تبدیل شوند؛ چرا که از مقررات دست و پاگیر و قوانین محدود کننده رنج نمی برند.

وی در پایان ابراز امیداواری کرد که خرمشهر و آبادان به رونقی که در خور آنهاست دست یابند. کیش به سرزمین نمونه گردشگری حلال تبدیل شود. چابهار، ایران را به جهان پیوند زند. ماکو نقش محور تجاری ایران و ترکیه را ایفا کند. ارس پل ارتباطی میان کشورمان و قفقاز شود. انزلی ایران و کشورهای ساحلی خزر و حتی شرق دور را به هم بپیوندد و سرانجام قشم صنایع نفت و گاز را رونق بخشد.

انتهای پیام /

ارسال نظر