|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۶۴

نقوی حسینی درگفت وگو با تسنیم مطرح کرد /

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: اگر تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران براساس احترام متقابل و رفتارهایی در چارچوب و اصول روابط بین المللی و دیپلماتیک باشد، ما استقبال می کنیم.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیمبا اشاره به درخواست اتحادیه اروپا مبنی بر تأسیس دفتر نمایندگی در تهران، گفت: با توجه به شواهد موجود و رفتارهای اخیر اتحادیه اروپا، اینطور به نظر می رسد که ظاهرا این اتحادیه بنای بهبود روابط با جمهوری اسلامی ایران ندارد، بلکه این اتحادیه قصد دخالت در امور داخلی کشور ما را دارد که به هیچ وجه چنین اجازه ای نه به اتحادیه اروپا، بلکه به هیچ ارگان و یا سازمان خارجی داده نمی شود که در امور داخلی کشور ما مداخله ای داشته باشند.

وی در ادامه به برخی رفتارها و عملکرد اتحادیه اروپا در برابر جمهوری اسلامی ایران طی ماه های اخیر اشاره کرد و افزود: از جمله اقدامات مداخله جویانه اتحادیه اروپا در امور داخلی کشور ما می توان به سفر اخیر خانم " اشتون " مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به کشور ما اشاره کرد که در مدت اقامتش در تهران دیداری با برخی محکومان و عوامل فتنه سال ۸۸ داشت. این دیدار به نوعی دخالت در امور داخلی کشور ما از سوی این اتحادیه محسوب می شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: دیدار اخیر " اشتون " با برخی محکومان فتنه سال ۸۸ در تهران تنها مثالی است که نشان می دهد اتحادیه اروپا نه تنها قصد بهبود روابط با جمهوری اسلامی ایران را ندارد، بلکه قصد زیاده خواهی داشته و می خواهد بیش از گذشته در امور داخلی کشور ما مداخله کند که به طور قطع با چنین رویکردی از سوی اتحادیه اروپا، با تأسیس دفتر آن در تهران نیز مخالفت می شود.

نقوی حسینی در ادامه اظهارداشت: از رفتارهای مداخله جویانه اتحادیه اروپا در ماه های اخیر اینطور استنباط می شود که این اتحادیه به هدف آشوبگری و فتنه گری قصد تأسیس دفتر در تهران را دارد که به طور قطع جمهوری اسلامی ایران با تأسیس چنین دفتری و با چنین اهداف شومی مخالفت خواهد کرد.

**هدف اتحادهی اروپا از تأسیس دفتر در ایران آشو ب گری است

وی همچنین تصریح کرد: اگر تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران براساس احترام متقابل و رفتارهایی در چارچوب و اصول روابط بین المللی و دیپلماتیک باشد، جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه به دنبال برقراری مناسبات با همه کشورها به جز ایالات متحده آمریکا و رژیم صهونیستی است که جمهوری اسلامی ایران این رژیم را به رسمیت نمی شناسد. به طور قطع اگر تأسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران در چنین چارچوبی باشد، ما استقبال می کنیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: آنچه که تاکنون از رفتارهای اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران برای ما ثابت شده و با صدور قطع نامه اخیر نیز مشخص شده این است که قصد آشوب در کشور ما را دارند که قطعا اجازه تأسیس دفتر در این شرایط به آن ها داده نمی شود.

انتهای پیام /

ارسال نظر