|
|
کدخبر: ۱۵۰۸۶۶

کامران در گفت وگو با فارس:

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از وزارت خارجه با قدرت بیشتری به دخالت اروپایی ها واکنش نشان دهد.

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خانه ملت در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری فارس، درباره پیش نویس قطعنامه راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران، این قطعنامه را دخالت آشکار در امور ایران دانست و گفت: اتحادیه اروپا به جای بیان حرف های تکراری بهتر است دودستگی خود را حل و فصل کند.

وی اضافه کرد: امروز در خیابان های کشورهای اروپایی که سبب بیکاری، گرانی و اقتصاد ورشکسته شاهد تظاهرات مردمی هستیم که این نشان دهنده سوءمدیریت در این کشورهاست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی هایی برای فراموش شدن مشکلات و مسائل داخلی خود گاه و بیگاه اظهارات مداخله جویانه در قبال جمهوری اسلامی ایران دارند تصریح کرد: این اظهارات مصرف داخلی دارد و البته دخالت آشکار در امور داخلی ایران است.

کامران در ادامه گفت وگوی خود با فارس یادآور شد: اروپایی ها ظلم های زیادی به ایرانیان کردند که از آن جمله می توان به آثار به جا مانده از ستم های پرتغالی ها، ایتالیا یی ها، انگلیسی ها و اسپانیا یی ها اشاره کرد.

وی با بیان اینکه امروز اروپایی ها با فریب آمریکا و رژیم صهیونیستی به مسائل عراق، افغانستان و سوریه وارد شده اند خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند که زمان تغییر کرده و دیگر مانند گذشته نمی توانند بر سایر ملل ظلم و ستم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران را یک درخت تنومند و با ریشه های عظیم توصیف کرد و گفت: کشورمان با مشکلاتی که دارند اما با قدرت در تمامی صحنه ها حضور دارند زیرا آنها دل بسته اسلام و انقلاب هستند.

کامران در همین زمینه با بیان اینکه اروپاییان در عملیات های خود ضمن ورود به خاک سایر کشورها، کودکان و زنان آنها را قتل عام می کنند تصریح کرد: امروز اروپایی ها اولین حامیان تروریست هستند و در چنین شرایطی می خواهند در زمینه حقوق بشر به جمهوری اسلامی ایران گوشزد کنند؛ آنها خود اولین ناقضان حقوق بشر هستند.

وی خواستار پاسخگویی وزارت امور خارجه در این زمینه شد و افزود: دستگاه دیپلماسی باید طبق سند چشم انداز و برنامه های کشور دیپلماسی فعال و در برخی موارد دیپلماسی تهاجمی را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت خارجه باید خود را به حرکت عظیم مردم در ۲۲ بهمن رسانده و فعال تر شود، خاطرنشان کرد: دستگاه دیپلماسی باید در واکنش به چنین مواردی با قدرت بیشتری وارد شده و پاسخ دهد.

کامران ابراز امیدواری کرد که در سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و همت جهادی» تمامی دست اندرکاران فرهنگی کشور با یک نگاه اعتقادی تلاش خود را برای تعمیق فرهنگ کشور به کار گیرد و از اقدامات انفعالی پرهیز کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار ساماندهی سفرهای خارجی مسئولان شد و تاکید کرد: اگر مسئولان قصد داشتند به سفر خارج از کشور بروند ارز دریافت نکنند.

وی با ابراز تاسف نسبت به اینکه علی رغم نام گذاری سال ها و تاکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم توجه به اقتصاد تصریح کرد: اما مسئولان همچنان زندگی اشرافی دارند که این آثار منفی در پی خواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که رفتار قوای سه گانه در سال ۹۳ در عدم توجه به زندگی اشرافی وضعیت مطلوب تری به خود بگیرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر