|
|
کدخبر: ۱۵۰۹۰۱

نوبخت:

سخنگوی دولت گفت: خوشبختانه تورم ۴۳ درصدی مرداد و شهریور سال ۹۲ به ۱/۳۲درصد کاهش یافته است.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری فارس، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در آئین بزرگداشتی که به مناسبت ۱۲ فروردین، روز جمهوری اسلامی و سالروز شهادت دخت مکرم رسول اسلام، حضرت زهرا(س) در هتل دار هادی مکه مکرمه برگزار شد، اظهارداشت: امشب، در آستانه شب اول جمادی الثانی، یادآور رخدادی تلخ و غم انگیز در تاریخ اسلام است که شهادت حضرت زهرا(س) قلمداد می شود، از طرف دیگر، مناسبت ۱۲ فروردین و روز جمهوری اسلامی را داریم که به اعتقاد من، این دو رویداد، ارتباط وثیقی با یکدیگر دارند.

وی با تشریح فراز و نشیب های تاریخی دعوت پیامبر(ص) به دین اسلام، سپس رحلت رسول مکرم اسلام و ماجراهای منتهی به شهادت حضرت صدیقه(س) ادامه داد: اگر جامعه اسلامی از مدیریت حضرت علی(ع) بی بهره نمی ماند، آن اتفاقات تلخ و رویدادهای ناگوار هم پیش نمی آمد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: بعدها هم با اینکه حکومت اسلامی در اختیار حضرت امیر(ع) قرار گرفت، اما اجازه ندادند او به خوبی در جامعه اسلامی مدیریت کند، همین عوامل، منجر به صلح امام مجتبی(ع) و شهادت سیدالشهدا(ع) شد.

وی با بر شمردن تلاش هایی برای تشکیل حکومت علویان در طول تاریخ، به ویژه در ایران ادامه داد: اگر حکومت علویان در صدر اسلام و پس از رحلت پیامبر نور و رحمت تشکیل می شد، مطمئناً وضعیت اسلام از شرایط کنونی به مراتب بهتر بود.

نوبخت با تأکید بر ارتباط این موضوع با انقلاب اسلامی گفت: تمام تلاش ها برای تشکیل حکومت علوی راه به جایی نبرد، یا دوره زمامداری حاکمان کوتاه بود و یا گستره حکومت آنها بسیار محدود. تا اینکه انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری فقیهی فهیم، عالیقدر و مجاهد به پیروزی رسید.

وی خاطرنشان کرد: اما آنچه در طول تاریخ بر پیامبر(ص)، امامان(ع) و صحابه آنها گذشته، در دوران ۳۵ سال گذشته بر حکومتی که به نام شیعیان و علویان در ایران تشکیل شد، تحمیل شد. یکی از منافقین می گفت همان مقاومتی که در مکه مقابل پیامبر اکرم(ص) صورت گرفت تا نتواند در قلب ها نفوذ کند، از سوی قدرت های بزرگ به ما مأموریت داده شده بود. به این شکل که ابتدا مغزهای متفکر آن را از بین ببریم.

سخنگوی دولت اضافه کرد: بنابراین کسانی مانند شهید بهشتی و شهید مطهری را به شهادت رساندیم. سپس، وقتی ائمه جمعه را از بین بردیم، در پی قطع زبان های انقلاب بودیم. وقتی شهید رجایی و شهید باهنر به شهادت رساندیم، آنها گفتند که ما دو دست انقلاب را قطع کردیم. منافقین، حتی به قصد از بین بردن سرانگشتان نظام، افراد متدین و مذهبی را به شهادت می رساندند. بعد هم با ۱۲ لشکر مکانیزه به کشور ما حمله کردند.

وی تأکید کرد: قدرت های بزرگ در این ۳۵ سال، حتی یک روز به انقلاب اسلامی اجازه ندادند مسیر خودش را طی کند. آنها اتفاقات فراوانی را برای به زانو در آوردن این نظام رقم زدند که محاصره اقتصادی امروز، از آن جمله است.

نوبخت با بیان اینکه هر دو قدرت شرق و غرب با اینکه در ذات خود با یکدیگر دشمنی داشتند، اما برای از بین بردن نظام دست به دست هم دادند، اضافه کرد: در برابر این فشارها و هجمه های درازمدت، مهم این است که ما تکلیف خود را بدانیم.

وی خاطرنشان کرد: آنچه در این ۳۵ سال تغییر نکرد، مقاومت شما مردم در برابر زورگویی ها و تجاوزها بود. چرا که خواست رهبری و اراده ملت بر این بود که حکومت علوی در کشور پابرجا بماند، امروز در سراسر دنیا، تنها نظامی که می تواند نماد و نشان حکومت علویان باشد، نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه دنیا فهمیده که نظام جمهوری اسلامی قابل حذف نیست، اظهار داشت: دشمن تلاش کرد تا چهره ای منفی از اسلام و ایران در جهان ارائه بدهد و متأسفانه چهره بی منطق و خشن تکفیری ها و طالبانی ها را به جای اسلام معرفی کرد.

وی با تأکید بر رسالت افزون تر در برابر این دشمنی ها گفت: ما باید علاوه بر مقابله با اسلام هراسی و ایران هراسی در دنیا، از نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز با تمام قوا حمایت کنیم.

نوبخت با بیان اینکه موضوع انرژی هسته ای، صرفاً بهانه ای از سوی قدرت های بزرگ است، اظهار داشت: آنها اسلام را طوری معرفی کردند که بگویند همان مذهبی که پیروانش جلیقه انفجاری می پوشند و خود را در میان مردم منفجر می کنند، می خواهد با دستیابی به انرژی هسته ای، بمب تولید کند.

وی با اشاره به اینکه ما باید نظام اسلامی را یک حکومت منطقی و اصیل نشان دهیم، افزود: ما به دنیا گفته ایم که جمهوری اسلامی در پی بمب هسته ای نیست و می خواهیم از دستاوردهای انرژی هسته ای، فقط و فقط برای پیشرفت های تکنولوژی بهره ببریم، اما این موضوع را چگونه باید اثبات کنیم؟

معاون رئیس جمهور با قدردانی از زحمات رسانه ملی در این باره گفت: آیا صدا و سیمای ما با تمام زحماتی که متحمل می شود، توان این را دارد که به عنوان یک رسانه، صدای ما را به گوش همه دنیا برساند؟ بنابراین ما ناگزیریم با دشمن به مذاکره بنشینیم و به آنها اثبات کنیم که ما به دنبال اسلام تکفیری و طالبانی و بمب هسته ای نیستیم.

نوبخت با ظالمانه خواندن تحریم های اقتصادی افزود: در حالی که جمهوری اسلامی به عنوان یکی از قدرت های نفتی توان تولید روزانه ۴ میلیون بشکه نفت را دارد، تحریم ها موجب شد تا ما امکان فروش تنها یک میلیون بشکه نفت را داشته باشیم.

سخنگوی دولت با تأکید بر موفقیت کشورمان در دور نخست مذاکرات هسته ای گفت: ما در دور اول، موفق به شکستن بخشی از تحریم ها شدیم، اما تا پایان مذاکرات، راه درازی در پیش داریم که امیدواریم مردم انقلابی و شما زائران خانه خدا، فرزندان خود را با دعای خیر در این مذاکرات همراهی کنید. چرا که آنها در مقابل قدرت های استکباری به دعای شما نیازمندند.

نوبخت در پایان سخنرانی خود با بیان اینکه دولت یازدهم درصدد خدمت به مردم و برطرف کردن مشکلات آنهاست، گفت: رئیس مرکز آمار در روز نخستی که وارد مکه مکرمه شدم، با من تماس گرفت و گفت که خوشبختانه تورم ۴۳ درصدی مرداد و شهریور سال ۹۲ به ۱/۳۲ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین