|
|
کدخبر: ۱۵۱۰۷۵

جوانی در گفت وگو با فارس:

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: گنبد آهنینی که صهیونیست ها به آن می نازیدند به گونه ای فرو ریخت که آبروی سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی را از بین برد و صهیونیست ها امروز هیچ نقطه ای از سرزمین خود را امن نمی دانند.

یدالله جوانی مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، با اشاره به آشکار شدن ضعف سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی به ویژه در روزهای اخیر گفت: سیستم های دفاعی و سامانه های دفاع موشکی در عمل باید کارآمدی خود را نشان دهند، صهیونیست ها تست های اولیه را در مورد سامانه های دفاعی خود دارند اما این صحنه های واقعی است که کارآمدی یک سامانه دفاعی یا موشکی را به اثبات می رساند.

وی افزود: گنبد آهنینی که رژیم صهیونیستی به آن می نازید و در دکترین دفاعی خود برای آن اعتبار بالایی منظور کرده بود در جنگ ۸ روزه به گونه ای فرو ریخت که به طور کل آبروی سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی را از بین برد.

معاون سابق سیاسی سپاه اظهار داشت: در واقع تا قبل از جنگ ۸ روزه صهیونیست ها روی گنبد آهنین حساب ویژه ای را باز کرده بودند و تصور می کردند سرزمین در اختیارشان که در واقع یک سرزمین اشغالی است از امنیت و مصونیت بالایی برخوردار است و هیچ سلاح و جنگ افزاری قدرت عبور از این سامانه دفاعی را ندارد و گنبد آهنین همانند یک سپر بزرگ بر سر صهیونیست ها امنیت آنها را تامین می کند.

سردار جوانی خاطرنشان کرد: در جنگ ۸ روزه اتفاق بزرگی افتاد و آن این بود فلسطینیان توانستند این اعتبار را از سیستم دفاعی رژیم صهیونیستی بگیرند و در واقع تمامی تبلیغاتی را که صهیونیست ها در یک دوره طولانی در ارتباط با این سامانه دفاعی انجام داده بودند و در جهان اینگونه عنوان کرده بودند که در یک سرزمین امن هستند را بر باد دادند.

وی افزود: امروزه نمی توان با آنچه که صهیونیست ها در حوزه های مختلف مدعی آن هستند اعتماد کرد چراکه اگر پیش از این هم رژیم صهیونیستی به یک هیولا و یک قدرت برتر منطقه تبدیل شود ضعف ارتش های کشورهای اسلامی بود و زمانی که نیروهای مقاومت و نیروهای مردمی با تکیه بر آموزه های دینی وارد کارزار با رژیم صهیونیستی شدند ما شاهد فرو ریختن این هیولای پوشالی هستیم.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: در جنگ های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۸ روزه به خوبی این واقعیت آشکار شد که رژیم صهیونیستی بیشتر در تبلیغات و عملیات روانی به یک قدرت بزرگ منطقه ای تبدیل شده و در واقع یک قدرت بدون بنیان است و در مقابل حرکت های مردمی فرو ریختنی است.

جوانی اظهار داشت: امروزه رژیم صهیونیستی از این موضوع وحشت دارد که وارد جنگ با حزب الله یا نیروهای مقاومت در فلسطین شود هرچند در تبلیغات و عملیات روانی خود را قدرتمند معرفی می کند و دلیل آن هم فرو ریختن گنبد آهنین است که صهیونیست ها روی آن حساب ویژه ای باز کرده بودند و خود صهیونیست ها نیز امروز می دانند که در صورت وقوع یک جنگ احتمالی هیچ نقطه ای از سرزمینشان امنیت ندارد و در مقابل آنها مجموعه هایی هستند که به راحتی می توانند هر نقطه ای از سرزمین های اشغالی را مورد هدف قرار دهند.

انتهای پیام /

ارسال نظر