|
|
کدخبر: ۱۵۱۰۸۷

جلیلی در گفتگو با مهر:

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در خصوص علت دیدار این فراکسیون با رئیس جمهور در پایان سال ۹۲، گفت: فراکسیون رهروان احساس می کرد علی رغم کمک هایی که به دولت کرده است دولت قدرشناسی کافی از این اقدامات فراکسیون به عمل نیاورده، این دیدار به نوعی هشدار به دولت بود که پایگاه اجتماعی اش در مجلس اکثریت فراکسیون رهروان هستند.

اسماعیل جلیلی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص علت جلسه فراکسیون رهروان ولایت با رئیس جمهور که در اواخر سال ۹۲ برگزار شد، گفت: فراکسیون رهروان احساس می کرد علی رغم کمک هایی که به دولت کرده است دولت قدرشناسی کافی از این اقدامات فراکسیون به عمل نیاورده و این دیدار به نوعی هشدار به دولت بود که پایگاه اجتماعی دولت در مجلس اکثریت فراکسیون رهروان هستند.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فراکسیون رهروان انتظار دارد در تعاملات آتی دولت با این فراکسیون تجدیدنظر شود. به نظر می رسد دولت نیز این پیام فراکسیون را درک کرده و به همین دلیل دستور تشکیل کارگروهی مشترک را داده است.

وی در خصوص علت عدم شرکت وزرا در جلسات کمیسیون ها و تعامل کمرنگ دولت با مجلس، گفت: دولت در مرحله استقرار و شروع به کار گرفتاریهای درونی دارد که در فضای مدیریتی وقت گیر است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان تصریح کرد: مسئولانی که وارد دولت شده اند چند سالی از فضا دور بوده اند و برای اینکه مرحله شناخت را به طور دقیق تری انجام دهند باید فرصت بیشتری را در حوزه مدیریتی خود صرف کنند.

وی یادآور شد: با جلسه مشترک دولت و فراکسیون رهروان انشعاب فراکسیون رهروان به آن شکلی که پیش از این مطرح بود منتفی است.

به گزارش مهر، فراکسیون رهروان ولایت پس از انتقادات فراوانی که به این فراکسیون از سوی حامیان دولت در مجلس مبنی بر عدم تعامل فراکسیون و دولت می شد و تهدید برخی از حامیان دولت در مجلس مبنی بر انشعاب از این فراکسیون و تشکیل فراکسیون اعتدال با رئیس جمهور جلسه گذاشت.

در این جلسه نمایندگان از عدم تعامل وزیران با مجلس انتقاد کرده و همچنین نسبت به انتصابات در حوزه های انتخابیه شان و عدم تعامل مدیران استانی با آنها در انتخابات گلایه کرده بودند.

نتیجه این جلسه تشکیل کارگروه مشترک فراکسیون رهروان و دولت برای حل مشکلات نمایندگان بود.

ارسال نظر