|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۰۳

یونسی:

دستیار ویژه رئیس جمهور در امورد اقوام و اقلیت های دینی با بیان اینکه این سمت به معنای ریاست بر وزیران کابینه است، گفت: به نظر من دستیار ویژه رئیس جمهور کاری مهم تر از وزارت است.

به گزارش خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری فارسحجت الاسلام علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی در گفت وگویی با ویژه نامه نوروزی «ایران» در مورد سمت خود در دولت تدبیر و امید توضیح داده است: عنوان «دستیار ویژه» قبلا در ایران وجود نداشته است و بنابراین تعریف مشخص و دقیقی ندارد.

وی افزود: عنوان دستیار در همه جای دنیا به این معنا است که رئیس جمهوری در مواردی که فرصت ندارد و یا به هر دلیلی امکان ورود به عرصه ای را پیدا نمی کند دستیاری را منصوب می کند تا او کارها را پیش ببرد. بنابراین به نظر من دستیار ویژه رئیس جمهور کاری مهم تر از وزارت است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در پاسخ به این پرسش که دستیار ویژه رئیس جمهور نوعی نیابت از رئیس جمهوری است یا به تعبیری دیگر ریاست بر وزیران نیز معنا می شود گفت: بله معنایش همین است.

وی اضافه کرده است: دستیار ویژه رئیس جمهور رأساً اختیار ویژه ای ندارد و اختیار او به نیابت از اختیارات رئیس جمهوری است و ما پیگیر اجرایی شدن مطالبات، خواسته ها و قول های رئیس جمهوری هستیم و خارج از وعده های آقای روحانی نه چیزی می خواهیم و نه کاری انجام می دهیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر