|
|
کدخبر: ۱۵۱۱۱۹

معاون اول قوه قضائیه در مشهد مقدس:

خبرگزاری تسنیم: معاون اول قوه قضائیه در مشهد مقدس گفت: حضرت زهرا(س) با گریه خود و با استفاده از این سلاح عاطفی، چهره بسیاری از منافقان صدر اسلام را نمایان کردند.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازمشهد مقدس، ابراهیم رئیسی ظهر امروز در اجتماع عظیم عزاداران فاطمی مشهد مقدس اظهار کرد: وجود مبارک آن حضرت بر لیله القدر استوار شد، انسان می تواند در لیله القدر راه هزار ساله را یک شبه طی کند ولی به شرطی که ولایت فاطمه(س) را پذیرفته باشد.

وی با اشاره به زمان تولد و وفات حضرت فاطمه(س) بیان کرد: تولد آن حضرت با آغاز وحی بر نبی مکرم اسلام و شهادتش با انقطاع وحی همراه بود و تنها وجود پاک حضرت فاطمه(س) است که علاوه بر اینکه ابن قرآن است، مصاحبت و هم نشینی اش با قرآن برکت دارد.

معاون اول قوه قضائیه افزود: انسانی که تمام وجودش جلوه ذکر باشد در تمام زندگی آثار این سجود و بندگی را می شود دید، پیشانی و زانوی پینه بسته شاید یکی از جلوه های ذکر و سجده باشد اما دیگر نشانه آن است که در تمام رفتار شخص در کوچه و بازار، سلوک و عبادت را ببینیم.

رئیسی با اشاره به استفاده پیامبر(ص) از کلمه بضع در رابطه با حضرت فاطمه(س) و امام رضا(ع) گفت: در سیره فاطمی و رضوی حادثه ای رخ داد که در زندگی دیگر ائمه رخ نداده است، مامون در میان خلفای عباسی به مکر و حیله معروف است، وی نقشه ای کشید تا امامت و خلافت را در هم ذوب کند اما با هوشیاری علی بن موسی الرضا(ع) این نقشه های شوم نقش بر آب شد و هیچگاه جز آن زمان فضا اینچنین برای نشر مطالب دینی باز نشد.

وی اظهار کرد: فاصله ها پس از مرگ حضرت فاطمه(س) میان اسلام و اسلامی نماها بیشتر شد، تا اینکه امروز می بینید که سلفی ها به اسم اسلام و مسلمین چه کارهایی می کنند، حضرت فاطمه(س) در همان زمان فرمودند که شتری که اینان بر آن سوارند در آینده آبستن حوادثبسیاری می شود.

معاون اول قوه قضائیه در رابطه با اهمیت شناخت منافق افزود: منافقان بر دو قسم هستند، دسته اول مثل عبد الله بن عبید منافق بی نقابند، اما بعضی هم بر چهره نفاق نقاب می گذارند، حضرت زهرا(س) با سلاح عاطفی خود، اشک، چهره دروغین این دسته را نمایان کردند، گریه های فاطمه(س) افشاگر است و چهره نفاق را افشا می کند.

رئیسی در رابطه با جایگاه والای حضرت فاطمه(س) گفت: فاطمه(س) استاد همه دانشجویان و پژوهشگران است، فاطمه(س) رکن علی(ع) است و علی(ع) رکن اولیاست.

انتهای پیام /

ارسال نظر