|
|
کدخبر: ۱۵۱۳۶۵

تکرار / خباز در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: خباز گفت: هر کسی هر موضعی دارد، برای حفظ منافع ملی کشور و تحقق شعارهای مهم و زیربنایی که مقام معظم رهبری در ابتدای سال بیان کردند، تلاش می کند و قطعا تعامل دولت و مجلس در این راستا مضاعف خواهد بود.

محمدرضا خباز معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور در گفت وگو با خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیمدر خصوص تعامل دولت و مجلس برای تحقق شعار سال ۹۳ گفت: این تعامل به منزله تعامل میان دو بال یک پرنده است؛ اگر پرنده ای بخواهد پرواز کند، نیاز به دو بال دارد و پرواز با یک بال ممکن نیست.

وی افزود: مجلس به تنهایی از رفع مشکلات عاجز است و دولت هم نخواهد توانست به تنهایی بر مشکلات فراوانی که از دولت گذشته به میراثرسیده است، فائق آید.

خباز با بیان اینکه مهمترین مسئله میان این دو نهاد اساسی، همکاری با یکدیگر با حفظ مواضع است ادامه داد: قرار نیست کسی مواضع خود را تغییر دهد و دو طرف می خواهند با حفظ موضع با یکدیگر کار کنند.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور گفت: مرحوم دکتر شریعتی می گوید که وحدت میان تشیع و تسنن ممکن نیست اما وحدت میان شیعه و سنی ممکن است؛ شیعه و سنی می توانند در کنار یکدیگر با یک هدف مشخص و معین کار کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: ما که شیعه هستیم و همه خود را پیرو خط امام و رهبری می دانیم، دلیلی ندارد که بر سر مسائل جزئی و بی ارزش با یکدیگر اختلاف داشته باشیم.

خباز با بیان اینکه دولت در این خصوص بسیار صبور و پرحوصله است تصریح کرد: برخلاف دولت گذشته که در برابر هر رفتاری از سوی مجلس، گارد می گرفت و در صدد تلافی برمی آمد، این دولت چنین روشی ندارد.

وی در خصوص علت این مسئله گفت: آقای روحانی پنج دوره، آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور سه دوره، آقای نوبخت رئیس سازمان مدیریت چهار دوره و آقای انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور چهار دوره نماینده مجلس بوده اند؛ بنابراین نبض روحیات مجلس را می شناسند و علاقمند هستند با حفظ مواضع خود با مجلس کار کنند.

معاون امور تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هر کسی هر موضعی دارد، برای حفظ منافع ملی کشور و تحقق شعارهای مهم و زیربنایی که مقام معظم رهبری در ابتدای سال بیان کردند، تلاش می کند و قطعا تعامل دولت و مجلس در این راستا مضاعف خواهد بود.

خباز ابراز امیدواری کرد، مسئولان با همکاری و کمک یکدیگر، مشکلاتی را که گزیبان مردم را گرفته یکی پس از دیگری و با سرانگشت تدبیر حل کنند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

پربیننده ترین