|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۱۷

تکرار /

خبرگزاری تسنیم: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: اکنون دیگر تهدیدهای دشمن را نوعی عربده کشی در حال عقب دویدن می دانیم و این تهدید های دشمن را در حال جلو آمدن و تهاجم تصور نمی کنیم.

به گزارش گروه دفاعیخبرگزاری تسنیم، امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش روز گذشته در حاشیه مراسم بزرگ داشت شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که در مسجد ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد، در جمع خبرنگاران با بیان " در زمان غربت و تنهایی هشت سال دفاع مقدس انسان هایی همچون شهید صیاد شیرازی داشتیم و اکنون نیز با فرصتی که داشته ایم، در حال پرورش و تربیت این گونه نیروهای صیادی هستیم " اظهار داشت: این گونه نیست که با ترور شخصیت هایی همچون شهید صیاد شیرازی چیزی را از دست بدهیم چراکه این افراد الگویی برای جوانان ما هستند، بنابراین اگر خطری در آینده ما را تهدید کرد و با آن مواجه شدیم، صیادهای بسیاری در صحنه خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تهدیدهای منطقه ای و فرامنطقه ای دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: اکنون دیگر تهدیدهای دشمن را نوعی عربده کشی در حال عقب دویدن می دانیم و این تهدید های دشمن را در حال جلو آمدن و تهاجم تصور نمی کنیم. دشمن در عرصه های مختلف مانند ترور، جنگ نامنظم یا منظم ما را تهدید کند، در همه عرصه ها شکست خورده است چراکه به اهداف خودش نرسیده است.

فرمانده کل ارتش در ادامه به آمادگی شبانه روزی نیروهای مسلح در حراست از مرزهای کشور اشاره و تصریح کرد: روز و شب در حال آمادگی هستیم و اطمینان می دهیم که اگر احتمالاً با خطری مواجه شویم، محکم و قاطع پاسخگو باشیم.

سرلشکر صالحی ادامه داد: اکنون فضای جنگ نیست و جنگ را نمی توانیم در مقام کلام تعریف کنیم بلکه باید شرایط حاکم در فضای موجود آن زمان را تحلیل کرد تا برخی مسائل مانند امدادهای غیبی را دریافت. در حقیقت این امدادهای غیبی وعده الهی و از عجایب جنگ هستند.

سرلشکر صالحی قطعنامه ضدایرانی اتحادیه اروپا علیه کشورمان را مورد اشاره قرار داد و افزود: قطعنامه ای که اتحادیه اروپا علیه ایران صادر کرده است نیز همانند همین مسئله عربده کشی است. آن ها با این کار تلاش می کنند خودشان را سرپا نگه دارند. معتقدم آن ها در هیچ عرصه ای چه نظامی و غیرنظامی نمی توانند علیه ما فعالیتی انجام دهند.

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص آخرین دستاوردهای ارتش جهت رونمایی در رژه روز ارتش نیز اظهار داشت: بخشی از دستاوردها در رژه روز ۲۹ فروردین به نمایش درخواهد آمد و آن بخش هم که فرصت نشود در رژه آن را نشان دهیم، ان شاءالله در روزهای آینده سال آن ها را معرفی خواهیم کرد.

فرمانده کل ارتش همچنین به نام گذاری سال ۹۳ به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اشاره کرد گفت: اقتصاد یک مسئله ملی است بنابراین باید تمام الگوها و مؤلفه ها را تدارک ببینیم و از آن پیروی کنیم. در عرصه فرهنگ هم ارتش در حال اقدام مؤثری برای مؤلفه های فرهنگی است.

انتهای پیام /

ارسال نظر