|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۴۶

صبح امروز

خبرگزاری تسنیم: معاون برنامه ریزی و نظارت راهبری ریاست جمهوری صبح امروز به منطقه زلزله زده شنبه در شهرستان دشتی سفر کرد.

به گزارشخبرگزاری تسنیمازبوشهر، محمدباقر نوبخت صبح امروز به اتفاق استاندار بوشهر و مدیران دستگاه های اجرایی استان به منطقه زلزله زده شنبه استان بوشهر سفر و با حضور در گلزار شهدای این شهر نسبت به شهدا ادای احترام کرد.

وی همچنین با حضور در محل دفن جان باختگان زلزله شنبه ضمن اینکه بازماندگان این حادثه دلخراش را مورد تفقد خود قرار داد برای جانباختگان طلب مغفرت کرد.

معاون رئیس جمهور در دیدار با آسیب دیدگان زلزله شنبه مسائل و مشکلات آن ها را بررسی کرد و دستورات لازم برای تسریع در حل مشکلات آسیب دیدگان از زلزله را صادر کرد.

نوبخت با تأکید بر تکمیل واحدهای مسکونی بازسازی شده اظهار کرد: واحدهای آسیب دیده از زلزله که مراحل بازسازی را می گذارند لازم است هرچه سریعتر تکمیل و در اختیار آسیب دیده گان قرار گیرد.

استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه در حادثه زلزله ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ بیش از ۳۷نفر جان باختند، تصریح کرد: در زلزله ۶.۱ ریشتری شنبه بیش از ۱۶۰۰ واحدمسکونی تخریب شد که عملیات بازسازی آن ها با سرعت هرچه تمام تر به اجرا درآمد.

مصطفی سالاری با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۳۰۰ واحد مسکونی آن بازسازی و تکمیل شده است، خاطرنشان کرد: در مرحله اول ۱۳۰۰ واحد مسکونی مورد بازسازی قرار گرفت و اکنون ۸۰ درصد مردم آسیب دیده این واحدها در آن اسکان یافته اند.

استاندار بوشهر افزود: برای ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیدگان که هر واحد ۲۹ میلیون تومان هزینه در برداشته است، کار ساخت بیش از ۸۹ درصد آن به اتمام رسیده است.

وی گفت: در مرحله دوم بازسازی واحدهای مسکونی ۳۰۰ واحد نیز در دستور کار قرار گرفته که همانند مرحله نخست بخشی به صورت بلاعوض و بخشی هم با تسهیلات کم بهره ساخته می شود.

انتهای پیام / آ

ارسال نظر