|
|
کدخبر: ۱۵۶۰۵۰

تکرار / سرلشکر فیروزآبادی:

خبرگزاری تسنیم: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح مأموریت اقتصادی ندارند اما این نیروها کار اقتصادی دارند چراکه اقتصاد کشور مربوط به مؤلفه های مختلفی چون نیروی انسانی، تخصص، نظم و کارآفرینی و هدایت است و در اقتصاد این عوامل نقش مهمی دارند.

به گزارش گروه دفاعیخبرگزاری تسنیم، سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز پنجشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید سپهبد صیادشیرازی که در مسجد ستادکل نیروهای مسلح برگزار شد، به ویژگی های شخصیتی شهید صیاد شیرازی اشاره کرد و با بیان اینکه شخصیت ایشان از همان دوران جوانی براساس قرآن و سیره اهل بیت(ع) و حضور در مساجد شکل گرفته بود، گفت: صیاد شیرازی پس از پیروزی انقلاب اسلامی منجی ارتش شد. وقتی در آن دوران حضرت امام(ره) چهره ارتش را می دیدند، چهره ارتش در آن موقع از شخصیت هایی همچون شهید صیاد شیرازی، عباس بابایی، سرلشکر سلیمی و فکوری شکل گرفته بود و همین مسئله باعثشد امام(ره) ارتش را ارتش اسلام معرفی کنند.

وی افزود: اقدامات شهید صیاد شیرازی موجب شناخت ارتش شد و همه مراحل زندگی اش خود را وقف انقلاب و نظام اسلامی کرد. صیاد شیرازی در همه عرصه ها به دفاع از انقلاب پرداخت و در مقابله با تحرکات ضد انقلاب در غرب کشور نیز بسیار فعال بود. هنگامی هم که آمریکا متوجه شد انقلاب اسلامی با چنین تحرکاتی آسیب نمی بیند، به حمایت از صدام علیه ایران پرداخت و جنگ را آغاز کرد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح یادآور شد: نظم، مدیریت و قدرت جهادی شهید صیاد شیرازی برای اداره کارها موجب شد که او به عنوان یکی از شخصیت های موفق شناخته شود و سیدالشهدای ارتش نام بگیرد. شهید صیاد شیرازی یکی از الگوهای مدیریت جهادی است.

سرلشکر فیروزآبادی با تاکید بر داشتن مدیریت جهادی صیادگونه در تمامی عرصه های زندگی و کاری افزود: در مدیریت جهادی غیر از اینکه باید خودمان عنصری جهادی باشیم، باید ایمان و قدرت جهادی نیز داشته باشیم و افراد و میدان عمل نیز جهادی باشند و در بازرسی ها و بازخواست هایمان جهادی عمل کنیم. صیاد شیرازی در این راستا یک اسوه است.

وی بر همین اساس به برنامه های ستاد کل نیروهای مسلح در زمینه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: مدیریت جهادی از جهاد سازندگی و دفاع مقدس آغاز شد و در انتخاب مدیران و فرماندهان نیز در نیروهای مسلح جهادی بودن یکی از شاخصه های اصلی است. در این مدت هم هیچ مدیری سر کار نیامده است که ویژگی های جهادی نداشته باشد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروهای مسلح مأموریت اقتصادی ندارند اما این نیروها کار اقتصادی دارند چراکه اقتصاد کشور مربوط به مؤلفه های مختلفی چون نیروی انسانی، تخصص، نظم و کارآفرینی و هدایت است و در اقتصاد این عوامل نقش مهمی دارند، اضافه کرد: اکنون نیروهای مسلح به عنوان پشتیبان دولت به طور کامل از دولت تدبیر و امید حمایت خواهند کرد و در هر عرصه اقتصادی که دولت نیاز داشته باشد، حضور خواهند یافت و نقش ایفا خواهند کرد.

سرلشکر فیروزآبادی افزود: ما در بخش خصوصی و فعالیت های اقتصادی مردم دخالت نخواهیم کرد و در حقیقت نیروهای مسلح در اجرای پروژه هایی که برای آن پیمانکار پیدا نشود و برای انجام آن نیاز به فناوری های باقی مانده از جنگ باشد، وارد خواهند شد. بسیاری از پل ها، سدها، بزرگراه ها و تأسیسات نتیجه تجربه، امکانات و تخصص باقی مانده از دوران هشت سال دفاع مقدس است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اگر نیروی مسلح این فعالیت های اقتصادی را انجام ندهند، خارجی ها باید انجام بدهند، بنابراین نهادهایی مانند قرارگاه های قرب ارتش و سازندگی خاتم الانبیا دست به انجام پروژه ها می زنند البته توان مهندسی، فنی و اقتصادی مان برای ارتقای آمادگی رزمی نیروهای مسلح است و مازاد توان مان را به پشتیبانی از دولت و مسائل امدادی خواهیم کرد. انجام این قبیل کارها توسط نیروهای مسلح به تصمیم های دولت، وزرای مربوطه و سازمان برنامه و بودجه بستگی دارد.

انتهای پیام /

ارسال نظر