|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۰۱

تکرار / آیت الله جوادی آملی:

یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه ستون فقرات ملتی که جیب خالی داشته باشد شکسته است، افزود: چنین ملتی توان حرکت و مقاومت ندارد و همان گونه که حضرت علی(ع) فرمودند چنین ملتی گرفتار تملق می شود.

به گزارشخبرگزاری فارساز قم، آیت الله عبدالله جوادی آملی در جلسه درس اخلاق خود که با حضور اعضای شورای عالی استان ها برگزار شد به مفهوم اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی به این معنا نیست که ملت جیب و کیف خالی داشته باشند چرا که چنین ملتی مقاوم نیستند.

وی با اشاره به اینکه ثروت ملی موجب تقویت قدرت ایستادگی می شود، اظهار کرد: البته نباید سرمایه ملت به دست افرادی بیفتد که توان اداره و مدیریت لازم را ندارند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید مفهوم درست فقر را بشناسیم، ادامه داد: فقر به معنای نداشتن و عدم وجود ثروت نیست بلکه فقر به معنای این است که قدرت مقاومت نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ستون فقرات ملتی که جیب خالی داشته باشد شکسته است افزود: چنین ملتی توان حرکت و مقاومت ندارد و همانگونه که حضرت علی(ع) فرمودند چنین ملتی گرفتار تملق می شود.

آیت الله جوادی آملی با تاکید بر اینکه ملت باید برای اینکه به شرق و غرب نه بگوید از هرگونه تملق و چاپلوسی پرهیز کند، ادامه داد: ایران دارای منابع بسیار غنی و گسترده است و به همین دلیل تحریم ها اثری بر این کشور ندارد.

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه کشور نیازمند نقشه جامع است اظهار کرد: باید با تکیه بر نقشه جامع کشور در راستای پیشبرد امور برنامه ریزی شود.

انتهای پیام / ۲۲۵۸ / ی

ارسال نظر