|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۵۰

به ریاست روحانی

دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز گذشته(پنج شنبه) به ریاست روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

به گزارشخبرگزاری فارسبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان ذیربط، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت معادن و صنایع معدنی کشور، اقدامات انجام شده در خصوص رفع تبعیض و محدودیت ها و گسترش زمینۀ حضور بخش خصوصی در اکتشاف و بهره برداری معادن را تشریح کردند.

در این نشست، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، برنامه های این سازمان برای گسترش فعالیت های اکتشافی در مناطق مختلف کشور را ارائه کرد.

همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی، سیاست های این وزارت برای تشویق سرمایه گذاری و حمایت از افزایش تولیدات معدنی و تکمیل چرخه ارزش افزوده در این بخش را برشمرد.

روحانی در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری های پیشرفته علمی برای اکتشافات معدنی و زمینه سازی برای فعالتر شدن حضور مولد مردم، ظرفیت اشتغالزائی این بخش را پراهمیت دانست و با توجه به ذخائر غنی معدنی در استان های کمتر توسعه یافته از جمله مناطق شرق کشور و فعال سازی معادن و صنایع معدنی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را یکی از راه های مطمئن برای توسعه پایدار و ایجاد فرصت های شغلی در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و دستورات لازم برای تسریع در مطالعات و تسهیل مقررات مربوطه را صادر کرد.

همچنین در این جلسه معاون اجرائی رئیس جمهوری گزارشی از تمهیدات لازم برای اجرای مرحله جدید طرح مدیریت انرژی و هدفمند کردن یارانه ها و اجرای روزهای نخست ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، مشارکت شخصیت ها و تشکل های مختلف در «همیاری ملی» برای انصراف از یارانه به منظور کمک به توسعه برنامه همگانی سلامت و حمایت از تولید ملی، ابعاد وسیعتری یافته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر