|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۴

امیر پوردستان در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه تهران

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: شعار انحلال ارتش یک توطئه استکباری بود که با تدبیر امام(ره) از بین رفت.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران ضمن تبریک ۲۹ فروردین و روز ارتش گفت: ۲۹ فروردین روزی است که امام(ره) به نظر ناصواب دشمن و برخی چهره های داخلی مبنی بر انحلال ارتش خط بطلان کشیدند.

وی با اشاره به اهمیت تصمیم امام راحل، اصلی ترین عامل پیروزی انقلاب را حضور روحانیت خواند و افزود: حضور گسترده و میلیونی مردم و هدایت های امام(ره) باعثشد که توطئه ها به نتیجه نرسد و در کنار آن یکی از عوامل تأثیرگذار پیوستن بدنه ارتش به صفوف مردم بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه اگر بدنه ارتش سلاح را بر زمین نمی گذاشت و به مردم نمی پیوست انقلاب به این سرعت به پیروزی نمی رسید، اظهار داشت: این حرکت بدنه ارتش ریشه در باورهای مردم داشت چون این بدنه با انقلاب و امام ارتباطی مستمر داشتند.

پوردستان خدمات نیروهای متعهد ارتش نظیر سپهبد شهید صیاد شیرازی، شیرودی، منفرد نیاکی و دیگر شهدای ارتش را یادآور شد و افزود: بدنه سالم ارتش پس از انقلاب در خدمت نظام قرار گرفتند اما برخی شعار انحلال ارتش را می دادند و تمام همت و تلاش خود را در این راستا به کار گرفتند.

وی شعار انحلال ارتش را یک توطئه استکباری خواند و ادامه داد: اما این توطئه با نظر امام از بین رفت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دوران جنگ سرد و نقش ایران در این دوران گفت: در این دوره کشور ما به دلیل جایگاه ژئوپلتیکی خود مزیت های زیادی را برای آمریکا فراهم می کرد؛ اولین مزیت قرار داشتن ایران در آبراه خلیج فارس و دریای عمان بود که این امکان را فراهم می کرد تا آمریکا در گردنه انرژی جهان قرار گیرد.

پوردستان ادامه داد: اهمیت دوم گستردگی مرز های ایران با شوروی بود و به آمریکا این امکان را می داد که کوچکترین تحول شوروی مورد رصد قرار گیرد؛ سومین مزیت نیز جایگاه ایران به عنوان بازار محصولات آمریکایی بود و تولید کننده آمریکایی هر چه تولید می کرد در ایران مصرف می شد.

وی به نقش ارتش ایران در دوران جنگ سرد به عنوان ژاندارم منطقه اشاره و افزود: ارتش ما مثل یک چماق بالای سر کشورهای منطقه قرار داشت تا آنها از اهداف استکباری آمریکا خارج نشوند و در نهایت ایران جبهه جلویی ناتو در برابر پیمان ورشو بود و اگر این پیمان تصمیم می گرفت که به سمت آب های آزاد حرکت کند ایران وظیفه داشت با دادن زمین برای ناتو زمان بخرد و کشور ما میدان جنگ بین ناتو و ورشو می شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ناراحتی آمریکا برای از دست دادن ایران را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آمریکایی ها از انقلاب ایران ناراحت بودند چون می دانستند شعارهای انقلاب در مرزهای ایران نمی ماند.

پوردستان حصر اقتصادی، موج وسیع ترور و اقدام نظامی را راهکارهای دشمن برای توقف انقلاب خواند و افزود: آنها دیدند که پس از حمله نظامی در برابر ارتشی قرار دارند که با قدرت مقابل آنها می ایستد و بنابراین استراتژی انحلال ارتش برای خلاء سلاح انقلاب بود و امروز می بینید که همین سناریو را در سوریه اجرا کردند و همین طرح را می خواستند در ایران نیز به اجرا بگذارند.

وی هوشمندی یاران امام و مقام معظم رهبری که در آن زمان نماینده امام در شورای عالی دفاع بودند را یکی از عوامل تأثیرگذار در از بین رفتن توطئه انحلال ارتش دانست و ادامه داد: امام با این اقدام حکومت اسلامی را از نظر نظامی بیمه کرد و مرور وقایع تاریخ نشان می دهد که ارتش با شایستگی به اعتماد امام پاسخ داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش حفظ وحدت و همدلی با سایر قوای نظامی و رصد مداوم تهدیدات را از جمله اقدامات اساسی ارتش خواند و تصریح کرد: تمامی حرکت ها در منطقه و فرامنطقه توسط ارتش رصد می شود و نیروهای مسلح ایران هیچگاه غافلگیر نخواهند شد.

پوردستان اقدامات گروه های تروریستی در ربایش مرزبانان ایرانی را مورد اشاره قرار داد و افزود: اگر یک گروه تروریستی با کمک دلارهای نفتی ۵ مرزبان ما را اسیر می کند به لحاظ نظامی و عملیاتی دارای ارزش نیست و اگر مسئولان نظام به فرزندان سرباز و بسیجی خود اجازه دهند طومار این گروه های تروریستی را در هم می پیچانند و اقتدار ایران را به رخ جهان می کشند.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات عملیاتی ارتش پیش بینی ضربه دوم به دشمن است، گفت: ما اهل تجاوز به هیچ کشوری نیستیم ولی اگر کشوری بخواهد خیال خام تجاوز به ایران را عملی کند ضربه ای مهلک تر از حمله اولیه خود دریافت می کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش دستاوردهای تسلیحاتی ارتش را دارای کیفیتی بالا برای دفاع از کشور دانست.

پوردستان در پایان با اشاره به ویژگی های شخصیتی امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی اخلاص و ولایتمداری را دو ویژگی بارز این شهید بزرگوار عنوان کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر