|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۵

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل خبر داد

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل از استقرار تنها گردان واکنش سریع نیروی زمینی کشور در این استان خبر داد.

به گزارشخبرگزاری فارساز رشت، جواد رستم زاده امروز پیش از خطبه های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت یاد و خاطره ۴۸ هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش ۴۶ هزار شهید داده است.

وی به ۲۷۰ هزار جاویدالاثر، آزاده و جانباز ارتش افزود: پادگان نیروی زمینی منجیل ۳۵۰ شهید را تقدیم نظام اسلامی کرده است.

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل با تاکید بر اینکه این پادگان در تمام هشت سال دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور حضور داشت، تصریح کرد: پادگان منجیل رزمی و جنگی است و تنها گردان واکنش سریع نیروی زمینی به منظور دفاع از مرزهای کشور در این پادگان مستقر است.

وی حفظ و حراست از مناطق مرزی کشور را به عهده گردان واکنش سریع پادگان منجیل عنوان کرد و با اشاره به اعزام گردان مهندسی پادگان منجیل برای پاکسازی مناطق جنگی کشور از مین از سال ۵۹ اشاره کرد.

رستم زاده اضافه کرد: این گردان سال گذشته به پادگان بازگشتند و در این مدت میدان های مین در مناطق مرزی را پاکسازی کردند.

*پاکسازی ۴۶ هزار هکتار زمین های مرزی کشور از مین

وی از پاکسازی ۴۶ هزار هکتار زمین های مرزی کشور از مین توسط گردان مهندسی پادگان منجیل خبر داد و گفت: این گردان ۳۳ سال در مناطق مرزی حضور فعال داشت.

فرمانده پادگان نیروی زمینی ارتش منجیل، آموزش یگان های ویژه تکاوری و سلاح در پادگان نیروی زمینی منجیل از اولویت ها دانست و تصریح کرد: این پادگان از ابتدای انقلاب اسلامی آموزش به یگان های مختلف به ویژه نیروهای سپاه پاسداران را به عهده داشته است و هنوز این آموزش ها ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: پادگان نیروی زمینی منجیل ۵۰۰ نفر حافظ قرآن دارد و جهاد خودکفایی ارتش بسیار فعال است و تانک ها و سلاح های بسیار پیشرفته را در حال ساخت داریم.

رستم زاده از ساخت اخلالگرهای بسیار قوی در ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر داد و یادآور شد: این اخلالگرها در ایجاد پارازیت بر امواج دشمن آنها را سردرگم می کند و از دستیابی به اهدافشان باز می دارد.

انتهای پیام / ۲۳۰۰ / ی۳۰

ارسال نظر