|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۶

در حال به روز رسانی / امیر پوردستان در سخنرانی پیش از خطبه ها:

خبرگزاری تسنیم: فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: تمامی تحرکات دشمنان در منطقه و فرامنطقه به طور لحظه ای توسط ایران رصد می شود.

به گزارش خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: یاد و خاطره تمامی شهیدان و بویژه ۴۸ هزار لاله گلگون کفن ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی می دارم و به روح بلند و ملکوتی آنها درود می فرستم و از خداوند بزرگ علو درجات را برای آنها و برای امام شهیدان رضوان الله تعالی علیه خواهانم.

وی افزود: بدون تردید ۲۹ فروردین یک روز بزرگ و به یاد ماندنی در تاریخ پرافتخار انقلاب اسلامی است. ۲۹ فروردین روزی است که حضرت امام با تصمیمی شجاعانه به تفکر ناصواب دشمن استکباری و کج اندیشی برخی دوستان ناآگاه مبنی بر انحلال ارتش، خط بطلان کشیدند و ارتش را به عنوان سرمایه عظیم ملی را به آغوش ملت بازگرداندند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه اظهار داشت: ۲۹ فروردین روز تاسیس و تولد ارتش جمهوری اسلامی ایران و ایجاد دژی مستحکم در دفاع از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود.

پوردستان تاکید کرد: ما اگر عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی را بشماریم، می بینیم که عوامل و فاکتورهای بسیاری در پیروزی انقلاب نقش و سهم داشتند، اما تعدادی از این عوامل به عنوان عوامل عمده، اصلی و کلیدی بوده اند.

وی ادامه داد: بدون شک اصلی ترین و محوری ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی حضور روحانیت در خط مقدم نهضت و در راس همه آنها، حضرت امام(ره) بود که با هدایت های حکیمانه و تدابیر خردمندانه شان، کشتی انقلاب را به ساحل پیروزی رساندند. اگر هدایت های پیامبرگونه حضرت امام نبود توطئه های استکباری نمی گذاشت که انقلاب به این سرعت به پیروزی برسد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: یکی دیگر از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی، حضور گسترده و میلیونی مردم در صحنه راهپیمایی ها و تظاهرات بود که این حضور به قدری گسترده و ریشه دار بود که کمر رژیم را شکست و تمامی فعالیت های او را تحت الشعاع خودش قرار داد.

پوردستان در همین زمینه افزود: یکی دیگر از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی، پیوستن بدنه ارتش به صفوف انقلابیون بود. ارتش در دوران انقلاب به دو طبقه تقسیم شده بود. یک طبقه ژنرال ها و سران خودفروخته ارتش بودند که با شاه و آمریکا ارتباط داشتند و طبقه دیگر بدنه ارتش بودند که افسران جوان، درجه داران و سربازان آن را تشکیل می دادند.

تکمیل می شود…

انتهای پیام /

ارسال نظر