|
|
کدخبر: ۱۵۶۱۹۷

به ریاست روحانی /

خبرگزاری تسنیم: دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد.

به گزارش حوزه دولتخبرگزاری تسنیم، دومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی در سال جدید، روز پنجشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری تشکیل شد.

در این جلسه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان ذیربط، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت معادن و صنایع معدنی کشور، اقدامات انجام شده در خصوص رفع تبعیض و محدودیت ها و گسترش زمینۀ حضور بخش خصوصی در اکتشاف و بهره برداری معادن را تشریح کردند.

در این نشست، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، برنامه های این سازمان برای گسترش فعالیت های اکتشافی در مناطق مختلف کشور را ارائه کرد.

همچنین معاون امور معادن و صنایع معدنی، سیاست های این وزارتخانه برای تشویق سرمایه گذاری و حمایت از افزایش تولیدات معدنی و تکمیل چرخه ارزش افزوده در این بخش را برشمرد.

حجت الاسلام حسن روحانی در این جلسه با تأکید بر ضرورت استفاده از فناوری های پیشرفته علمی برای اکتشافات معدنی و زمینه سازی برای فعالتر شدن حضور مولد مردم، ظرفیت اشتغالزائی این بخش را پراهمیت دانست و با توجه به ذخائر غنی معدنی در استان های کمتر توسعه یافته از جمله مناطق شرق کشور و فعال سازی معادن و صنایع معدنی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را یکی از راه های مطمئن برای توسعه پایدار و ایجاد فرصت های شغلی در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی برشمرد و دستورات لازم برای تسریع در مطالعات و تسهیل مقررات مربوطه را صادر کرد.

همچنین در این جلسه محمد شریعتمداری معاون اجرائی رئیس جمهور گزارشی از تمهیدات لازم برای اجرای مرحله جدید طرح مدیریت انرژی و هدفمند کردن یارانه ها و اجرای روزهای نخست ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه ارائه کرد.

بر اساس این گزارش، مشارکت شخصیت ها و تشکل های مختلف در «همیاری ملی» برای انصراف از یارانه به منظور کمک به توسعه برنامه همگانی سلامت و حمایت از تولید ملی، ابعاد وسیع تری یافته است.

انتهای پیام /

ارسال نظر