|
|
کدخبر: ۱۵۶۲۱۰

امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران:

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه باید بیت المال برای سازندگی و اشتغال هزینه شود گفت: هر کس استغنا دارد و نیازی به دریافت یارانه ندارد یارانه نگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های نخست نماز جمعه امروز بااشاره به اینکه عفت به معنای اعتدال در همه امور مادی و زندگی است گفت: باید روان را درست کرده و روح را بسازیم، توجه به مستحبات انسان را متوجه خدا می کند.

وی افزود: عادات را باید رها کرد، عادات را رها کنید طاعات بر شما آسان خواهد شد چون گناه برخلاف فطرت انسان است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: باید انسان خود را مسلط بر عادات کند.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه خدا عطایی بهتر و گسترده از صبر و استقامت در برابر گناه به انسان نداده است گفت: انسان با نردبان توجه به خدا و سیر الی الله می تواند این راه را طی کند.

وی خاطرنشان کرد: توجه به خدا، استغفار، خواندن قرآن و نمازشب تنها راهی است که انسان را از گناه باز می دارد.

امامی کاشانی در خطبه های دوم با اشاره به سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی که از سوی رهبری نامگذاری شده است تصریح کرد: در نظام اسلامی یک فرهنگی به امت اسلام داده شده آن وحی، قرآن و حدود و احکام است.

امام جمعه موقت تهران افزود: ایرانی یک فرهنگ از قدیم بر اساس هوش، استعداد و تمدن ایرانی داشته که این تمدن، هوش و استعداد در دنیا ضرب المثل است و تاریخ تمدن ایران را دومین تمدن در جهان نامیده است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: بعد از آمدن وحی ملت ایران به اسلام توجه کرد و در زمان خلافت امیرالمومنین تشیع در ایران بسیار ریشه دار شد.

وی خاطرنشان کرد: ایران از نظر فرهنگ، استعداد و حرکت به سوی کمال در اوج است که هر محقق و تاریخدانی می تواند آن را کشف کند.

امامی کاشانی با اشاره به روز ارتش و گرامیداشت آن گفت: منافقین صدای انحلال ارتش را سر داده بودند و سر می دادند " ارتش آمریکایی منحل باید گردد " اما امام جلوی آنها را گرفت و این حرکتی بود که بیگانگان شروع کردند تا ایران را به واسطه آن خلع قدرت کرده و بتوانند به طور کامل بر ایران مسلط شوند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: رهبری امام و اطاعت ملت ایران باعثتبلور ارتش شد و در جنگ ۸ ساله دفاع مقدس دیدیم که این ارتش چگونه جان برکف از میهن و اسلام دفاع کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با گرامیداشت ۲۰ فروردین روز ملی فناوری هسته ای گفت: این فناوری آنچنان شد که به ملت، کشور و جمهوری اسلامی ارتقا داد اما دشمن این ارتقا را نمی خواهد.

وی گفت: چیزی که باعثشد این فناوری با سرعت پیشرفت کرده و دشمنان آن را باور نکنند فرهنگ، ایمان، توکل به خدا، ایثار و فداکاری و دلسوزی دانشمندان و جوانان متعهد ما برای کشور بود.

امامی کاشانی افزود: همانطور که رهبری فرمودند ودولت هم دنبال آن است این فناوری حق ملت است و باید در همه ابعاد و جهات آن پیش برود همانطور که در حال پیشروی است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران گفت: این قطعنامه سلسله حرفهای باطلی است که تنها یک واقعیت در آن نهفته و آن دشمنی با فرهنگ ایران و اسلام است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: غرب می داند که این ملت با این فرهنگ اگر جلو برود طرفداران بسیاری در دنیا پیدا خواهد کرد از این رو هر روز یک چیزی را علم می کنند یک روز فعالیت هسته ای و یک روز حقوق بشر.

وی افزود: هر کس این قطعنامه را بخواند می فهمد کسانی که آن را طراحی کرده اند جز آدمهای بی بند و بار و برخاسته از خوی استکبار و استعمار نیستند.

امامی کاشانی گفت: جنگ آنها با فرهنگی است که باید روز به روز غنی تر شود.

امام جمعه موقت تهران درباره اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها ادامه داد: این یارانه ها در برابر حذف سوبسیدها داده می شود این طور نیست که کسی فکر کند حتما باید آن را دریافت کند چون حق اوست، دولت اعلام کرده هر کس می خواهد ثبت نام کند و محدودیتی وجود ندارد اما کسی که استغنا ندارد و نیاز ندارد یارانه نگیرد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: بیت المال بسیار مهم است و باید برای سازندگی و اشتغال هزینه شود کسانی که واقعا زندگی شان می گذرد و نیازی به یارانه ندارند اجازه دهند یارانه برای کارهای مهم کشور هزینه شود.

امامی کاشانی در پایان با اشاره به تلاش های بنیاد مسکن گفت: برای بنیاد مسکن و سایر خدمتگزاران کشور توفیق و نصرت را از خداوند مسئلت داریم.

ارسال نظر