|
|
کدخبر: ۱۵۶۸۱۳

حق شناس در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی به خصومت رژیم صهیونیستی، لابی اعراب و گروه های تندرو آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: آنها با حرکت های ایزایی قطعنامه ای علیه ایران در اتحادیه اروپا صادر کردند.

محمدجواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، با اشاره به قطعنامه اتحادیه اروپا علیه ایران، گفت: بر این باورم اراده ای که در دولت ایران و ۱ + ۵ شکل گرفت باعثآغاز گفت وگوهای طرفین و در نهایت منجر به توافق ژنو شد که تقریبا کم سابقه هم بود.

وی افزود: حتی احتمال اینکه در کوتاه مدت به توافق نهایی و جامع می رسیدند وجود داشت و در این حالت طرفین به سمت برد، برد حرکت می کردند، اما این نگاه در آمریکا و اروپا مخالفینی داشت و دارد و نشان می دهد آنها به هیچ وجه از این روند راضی نبوده و نیستند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتمادملی به خصومت رژیم صهیونیستی، لابی اعراب و گروه های تندروی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و با بیان اینکه آنها در گذشته نسبت به ایران مخالفت های خود را اعمال کردند و این مخالفت ها همچنان ادامه دارد، اظهارداشت: از این رو بیکار ننشسته اند و با حرکت های ایزایی و ایجاد موانعی برای رسیدن به توافق نامه نهایی که می تواند مستلزم منافع ملی طرفین باشد، حرکت می کنند و این حرکت های ایزایی را در دستور کار خود قرار داده اند و بنابراین قطعنامه ای در اتحادیه اروپا علیه ایران صادر کردند.

حق شناس قطعنامه اتحادیه اروپا را کار لابی های نزدیک به رژیم صهیونیستی عنوان کرد و با بیان اینکه این لابی ها در اروپا فعال هستند، اظهار داشت: لابی های اعراب و اسرائیل هم در آمریکا دارای نفوذ هستند. از این رو در کنگره آمریکا تلاش های خود را انجام می دهند و بخصوص از طریق نمایندگانی که در کنگره و پارلمان اروپا نسبت به فضای حقوقی ایران آشنایی ندارند و در خصوص نحوه عملکرد طرفین مذاکره نیز تسلط لازمی ندارند کارهای خود را به پیش می برند. به همین جهت مباحثی همچون حقوق بشر و یا عدم ویزا به سفیر جمهوری اسلامی ایران بابت حضور او در تسخیر لانه جاسوسی مطرح شده است.

انتهای پیام /

ارسال نظر