|
|
کدخبر: ۱۵۸۳۲۳

زمانیان به تسنیم خبر داد

خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از نامه رئیس مجلس به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور با موضوع نحوه نگارش لایحه بودجه ۹۴ خبر داد.

سیدسعید زمانیان عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، از نامه علی لاریجانی رئیس نهاد قانون گذاری کشورمان به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبری رئیس جمهور خبر داد و گفت: رئیس مجلس پس از تصویب لایحه بودجه سال ۹۳ در مجلس طی نامه ای به معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور از آنها خواست تا در تدوین لایحه بودجه ۹۴ از تغییر قوانین دائمی، نگارش تبصره های بی مورد و اضافی، ردیف های غیرواقعی و تحقق نشدنی و موادی که جنبه عملیاتی شدن ندارد، خودداری کنند.

وی ادامه داد: ما باید به سمتی برویم که بودجه های سنواتی عملیاتی باشند و اشکالاتی راکه اکنون نظام بودجه نویسی ما را درگیر کرده است, رفع کنیم، همچنین جداول، ردیف ها و پیوست ها باید برمبنای واقعیت تدوین شوند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هفته گذشته با رئیس مجلس جلسه داشتند و در این جلسه بر این موضوعات تاکید شد همچنین در این نشست اولویت های کمیسیون در بحثبرنامه و بودجه، نظارت و پیگیری بودجه مطرح شد.

زمانیان در پایان تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه از این پس جلساتی را با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درمورد بودجه سال ۹۴ خواهد داشت چراکه پیش از آمدن لایحه بودجه به مجلس این جلسات خاصی باید برگزار شود تا بتوانیم شکل بودجه را از این وضعیت نامناسب خارج کنیم چراکه در حال حاضر بودجه غیرعملیاتی است و باید آن را به عملیاتی تبدیل کنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر