|
|
کدخبر: ۱۵۸۳۷۶

در گفت وگوی تسنیم با نیشابوری مطرح شد /

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی حزب اسلامی کار، سرکشی دولت به حساب های مردمی را مناسب ندانست و تاکید کرد: سرکشی به حساب های مردم و اقدام به طبقه بندی آنها برای دریافت یارانه ها تبعات خوبی ندارد.

محمد نیشابوری سخنگوی حزب اسلامی کار در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزابخبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه شب گذشته جلسه شورای مرکزی و شورای سیاسی تشکل متبوعش برگزار شد، گفت: در نشست شورای سیاسی، استراتژی و نحوه ورود حزب کار به انتخابات بحثو مقرر شد حزب به صورت گسترده، قاطع و محکم در انتخابات وارد شود.

وی با بیان اینکه " در ادوار انتخابات حزب کار با خانه کارگر ائتلاف تشکیل می داد "، اظهار داشت: به همین جهت به دنبال این هستیم که آیا حزب در انتخابات آینده با شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و سایر احزاب و گروه های اصلاح طب پیش رود یا کاندیداهای اختصاصی خود را داشته باشد که برروی این مسله بحثخواهیم کرد و برخی از این بحثها مربوط به نظرات کارشناسی حزب و برخی دیگر هم مربوط به سایر احزاب اصلاح طلب است.

" اگر وارد گفت وگو شدیم و به توافق رسیدم به صورت مشترک وارد عرصه انتخابات می شویم در غیر این صورت کاندیداهای اختصاصی خود را در تهران و سایر شهرستان ها معرفی خواهیم کرد که البته باید به نتیجه برسیم بنابراین به دو الی سه جلسه دیگر نیاز داریم تا آثار منفی و مثبت آن را بررسی کنیم. "

سخنگوی حزب اسلامی کار تصریح کرد: همچنین در جلسه سیاسی مقرر شد تا با دفاتر استانی وارد گفت وگو شویم و به احتمال زیاد از خرداد ماه دوستان خود در استان ها را دعوت می کنیم تا در جلسات شورای سیاسی شرکت کنند و دورنمایی از وضعیت استان های خود ارائه دهند.

نیشابوری ادامه داد: در جلسه شورای سیاسی خبر دادند که تعدادی از نمایندگان ادوار و فعلی به واسطه استقبال خود را برای اینکه در فهرست انتخاباتی حزب کار قرار گیرند، اعلام کردند و این برای ما ظرفیت مناسبی است و برروی آن سرمایه گذاری خواهیم کرد به هیمن جهت در زمان معین از آن ها دعوت خواهیم کرد تا در جلسه شورای سیاسی حضور پیدا کنند و با ما وارد گفت وگو شوند که اگر به نتیجه رسیدیم به عنوان نامزد اختصاصی در تهران و یا شهرستانها معرفی شوند.

وی با اشاره به اینکه در ادامه جلسه شورای سیاسی پیرامون همایش تقدیر از زنان کارگر بحثشد، اظهار داشت: بنا شد سازمان امور زنان حزب که متولی این همایش است، تعداد مدعوین را به ما بدهد تا درباره مکان تصمیم بگیریم، یکی از مکان ها طبقه همفک حزب است اما اگر تعداد مدعوین بیشتر باشد باید به فکر جای دیگری باشیم.

سخنگوی حزب اسلامی کار اضافه کرد: در مورد بیانیه حزب به مناسب روز جهانی کارگر هم صحبت و تصمیم گرفته شد دوستان سرفصل های بیانیه را آماده کنند تا این بیانیه در ۱۱ اردیبهشت منتشر شود.

نیشابوری در ادامه با بیان اینکه در جلسه شورای مرکزی حزب پیرامون اجرای فاز دوم یارانه ها و انتخابات هم بحثشد، اظهارداشت: دوستان در شورای مرکزی از کارمندان، بازنشستگان، مدیران دولتی و جوانان هستند از این رو دغدغه و دل نگرانی همه آن ها اجرای فاز دوم یارانه ها است.

وی تصریح کرد: «کار» پسوند حزب ما است پس طبیعی است کار و توجه به تولید مهمترین دغدغه مان باشد و با این چراغ زردها که روشن شده، احساس می کنیم سرنوشت فاز دوم به سرنوشت فاز اول یارانه ها تبدیل خواهد شد.

سخنگوی حزب اسلامی کار، سرکشی دولت به حساب های مردمی را مناسب ندانست و تاکید کرد: سرکشی به حساب های مردم و اقدام به طبقه بندی آنها برای دریافت یارانه ها تبعات خوبی ندارد.

وی گفت: با دریافت یارانه ها باید منتظر افزایش کالاها هم باشیم بنابراین چهل و پنج هزارتومان پاسخگوی تورم نیست. از این رو ما نسبت به اجرای فاز دوم یارانه ها ابراز نگرانی کردیم.

نیشابوری همچنین ادامه داد: در بخش دیگری از جلسه شورای مرکزی حزب شورای سیاسی گزارشی را پیرامون انتخابات به شورای مرکزی ارائه کرد و دبیرکل نیز توصیه هایی را درمورد بررسی نحوه ورود حزب به انتخابات و اینکه فهرست مشترک بدهیم یا به صورت اختصاصی کاندیداهای خود را معرفی کنیم، توصیه هایی کرد.

انتهای پیام /

ارسال نظر