|
|
کدخبر: ۱۵۸۵۲۵

امیر پوردستان در جمع خبرنگاران

فرمانده نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: به همت متخصصان صنایع دفاعی امروز نیروهای مسلح به ویژه ارتش با هیچ مشکل تسلیحاتی روبرو نیست.

به گزارش خبرنگار دفاعیخبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش صبح امروز در حاشیه صبحگاه مشترک یگان های نمونه نزاجا که در مرکز آماد و پشتیبانی این نیرو برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص توانمندی های دفاعی ارتش گفت: با توجه به قابلیت های صنایع دفاعی کشور ما هیچ مشکل تسلیحاتی نداریم و نیروهای مسلح به ویژه ارتش از استحکام بالایی برخوردارند.

وی در خصوص سه دستاورد جدید گفت: سه دستاورد در حوزه زرهی و یک دستاورد سلاح دفاع زمینی است که محرم نام دارد و نواخت تیر آن در حالت عملیاتی دو هزار گلوله در دقیقه است و فقط چند کشور توانایی ساخت چنین سلاحی را دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در حوزه زرهی نیز زره مایع جلیقه ضدگلوله را داریم که وزن جلیقه را به یک دهم تقلیل داده و انقلابی در این حوزه محسوب می شود.

پوردستان در حوزه تعلیم و آموزش نیز گفت: اخیرا ۸۰ نفر خلبان بالگرد و ۴۰ افسر فنی در این حوزه فارغ التحصیل شدند و این در حالی است که قبلا برای آموزش می بایستی خارج از کشور می رفتند اما امروز در داخل آموزش می بینند.

وی با اشاره به فعالیت آموزشگاه شهید وطن پور نیروی زمینی خاطرنشان کرد: اگر کشورهای دوست و مسلمان بخواهند ما آمادگی آموزش خلبانی به نیروهای آنها را داریم.

انتهای پیام /

ارسال نظر