|
|
کدخبر: ۱۵۸۶۴۹

پورمحمدی در گفتگو با فارس:

وزیر دادگستری در واکنش به ممانعت و کارشکنی آمریکا در صدور روادید برای حمید ابوطالبی گفت: آمریکا از این گستاخی ها، بی نظمی ها و بی قانونی ها زیاد داشته و این اولین یا آخرین آنها نیست.

مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولتخبرگزاری فارسدرباره صدور قطعنامه اخیر پارلمان اروپا علیه کشورمان و اینکه آیا اروپایی ها می توانند در امور داخلی ما دخالت کنند، اظهارداشت: موضع دولت در این خصوص قاطع و روشن است؛ آنها هیچ وقت نتوانسته اند در امور داخلی کشور ما دخالت کنند و در آینده هم نخواهند توانست.

وزیر دادگستری همچنین در پاسخ به این سوال مبنی بر ممانعت و کارشکنی آمریکا در صدور روادید برای حمید ابوطالبی، گزینه نمایندگی ایران در سازمان ملل تصریح کرد: آمریکا از این گستاخی ها، بی نظمی ها و بی قانونی ها زیاد داشته و این اولین یا آخرین آنها نیست.

وی در ادامه تأکید کرد: ما موضع خود را داریم و راه خود را ادامه می دهیم.

به گزارش فارس کمیته روابط خارجی پارلمان اروپا پیش نویسقطعنامه ایرا در خصوص راهبرد اتحادیه اروپا در قبال ایران رای گیری و آن را تصویب کرد.

در بخش مقدمه این قطعنامه، ادعا شده است: «انتخابات ریاست جمهوری ایران بر اساس استاندارهای دموکراتیک مدنظر اتحادیه اروپا برگزار نشده است و وضعیت حقوق بشر در ایران هنوز تحت نقض سیستماتیک مداوم حقوق اساسی است».

همچنین آمریکا در اقدام مداخله جویانه دیگری از صدور روادید به نماینده دائمی کشورمان در سازمان ملل ممانعت کرد و سخنگوی وزارت خارجه نیز ضمن موضع گیری در این خصوص گفته است: «موضوع و شکایت ایران نسبت به عدم صدور روادید از سوی دولت امریکا برای سفیر و نماینده دایم پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک از طریق سازوکار های رسمی موجود برای رسیدگی به این موضوع فعال شده و در دست اقدام است».

وی تأکید کرد: اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نقض مقررات بین المللی بوده و بر خلاف قرارداد مقر بین سازمان ملل متحد و دولت آمریکا است.

انتهای پیام /

ارسال نظر