|
|
کدخبر: ۱۵۸۷۶۲

حیدری در گفت وگو با فارس در واکنش به سخنان اصغرزاده:

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: متاسفانه بعضی ها می خواهند هم ذلت و هم جنایت های آمریکا را بپذیرند با امید اینکه اوضاع اقتصادی خوب می شود و حاضرند به خاطر چیزهای کوچک ذلت ها و خفت های بزرگ را بپذیرند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، موضوع برقراری رابطه ایران و آمریکا از زمان روی کارآمدن دولت تدبیر و امید جان گرفته است و اخیرا برخی از وابستگان به دولت یا اصلاح طلبان مباحثی را در رابطه با برقراری رابطه بین ایران و آمریکا مطرح می کنند.

نکته قابل توجه و عجیب اینکه ابراهیم اصغرزاده از طراحان اشغال سفارت آمریکا در تهران در یک مصاحبه مباحثی از قبیل تلاش برای حل و فصل کدورت میان ایران و آمریکا بر سر ماجرای گروگان گیری، عذرخواهی از خانواده های گروگان های لانه جاسوسی را مطرح کرده و عجیب تر اینکه گفته است که با خانواده گروگان ها ابراز همدردی می کند.

محمدودود حیدری رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاهخبرگزاری فارس، در رابطه با مباحثی که اخیرا پیرامون برقراری رابطه ایران و آمریکا مطرح می شود، گفت: در رابطه با برقراری رابطه میان جمهوری اسلامی ایران با آمریکا اخیرا شاهد اقداماتی هستیم که این اقدامات یکی از شعارهای مبنایی جمهوری اسلامی ایران را نشانه گرفته و زیر سؤال می برد.

حیدری ادامه داد: زمانی در دوره اصلاحات این شعار مبنایی جمهوری اسلامی ایران زیر سؤال رفت و امروز هم دولت فعلی با مطرح کردن مباحثی اصل عدم رابطه با آمریکا را بدون داشتن استدلال های محکم زیر سؤال می برد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: اخیرا یکی از پشیمانان جنبش دانشجویی آنگونه که شاهد بودیم سخنانی را در رابطه با اشغال لانه جاسوسی مطرح کرده است و بحثعذرخواهی را پیش کشیده و مطرح کرده روابط ایران و آمریکا نمی تواند تا ابد گروگان گذشته باشد و… که این سخنان قابل توجه و عجیب است.

حیدری ادامه داد: آیا ما باید به خاطر اینکه چند جاسوس آمریکایی را آن هم به مدت چند ماه گروگان گرفته و در حالی که بهرین رفتار را با آنها داشته ایم، عذرخواهی کنیم یا اینکه آنها باید به خاطر ۶۰ سال جنایاتی که به ما روا داده شده و اسناد و مدارک آن موجود است عذرخواهی کنند.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، ماجرای تحریک عراق و تحمیل جنگ علیه ایران، رویارویی و دخالت نظامی مستقیم در جنگ، فشارهای اقتصادی و اقدامات تحریمی علیه نظام جمهوری اسلامی، انهدام هواپیمای مسافربری، ماجرای طبس، حمایت، سازماندهی و هدایت مخالفان نظام، جاسوسی از ایران از طریق تاسیس مراکز جاسوسی در کشورهای همسایه اشغال شده در مرزهای ایران، مقابله جدی در دستیابی به فنآوری پیشرفته فضایی در ایران، اختصاص بودجه های کلان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی، مقابله با دستیابی جمهوری اسلامی به فناوری هسته ای و… کاملا مشخص است پس با همه این ها چه دلیلی برای عذرخواهی ما وجود دارد و آیا واقعا ما باید عذرخواهی کنیم؟

حیدری تاکید کرد: رابطه ایران و آمریکا گروگان گذشته نیست بلکه گروگان رابطه ظالم و مظلوم، مستکبر و مستضعف، عزت و ذلت است.

وی اضافه کرد: آمریکا در ۳۵ سال گذشته هر کاری که توانسته است علیه ما انجام داده ولی نمی دانم چرا بعضی ها خودشان را به حماقت می زنند و نمی خواهند بعضی از مسائل را ببینند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه اظهار داشت: این روزها برخی در رابطه با اینکه اگر با آمریکا رابطه داشته باشیم اوضاع اقتصادی، بهتر می شود مباحثی مطرح می کنند که قطعا این نیست که می گویند و تجربه نشان داده رابطه با آمریکا غیر از ذلت چیزی برای کشورها نداشته است.

حیدری یادآور شد: متاسفانه بعضی ها می خواهند هم ذلت و هم جنایت های آمریکا را بپذیرند با امید اینکه اوضاع اقتصادی خوب می شود و حاضرند به خاطر چیزهای کوچک ذلت ها و خفت های بزرگ را بپذیرند.

وی در رابطه با دفن جنازه ریچارد فراید در ایران تصریح کرد: ریچارد فراید کسی است که خودش به کارهایی که انجام داده است اعتراف می کند و بد نیست نگاهی به اعترافات وی انداخته شود ولی با این حال می خواهند لاشه این پیر استعمار را در خاک ایران خاک کنند، البته مردم و جنبش دانشجویی به هیچ وجه اجازه نخواهد داد چنین اتفاقی رخ دهد.

حیدری با بیان اینکه پشیمانی در گذشته حاصل غفلت است، افزود: اگر کسانی که از جریان دانشجویی هستند و پس از ۳۵ سال دم از پشیمانی می زنند نشانه غفلت از گذشته یا انفعال گذشته آنها است و جریان دانشجویی اجازه نمی دهد بعضی ها به نام این جریان موارد ذلت بار را منتشر کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه چند ماهی دولت دم از رابطه با آمریکا می زند و از مکان هایی بوی رابطه با آمریکا می آید، بازهم آمریکا دست از کارها و اقدامات خصمانه خود علیه ایران برنداشته که نمونه اش هم همین بحثابوطالبی است که به وی برای حضور در سازمان ملل ویزا ندادند.

حیدری اضافه کرد: البته اینکه آمریکا به ابوطالبی اجازه حضور در خاکش را نمی دهد به خاطر این است که می خواهد بگوید ما در اصول خود پایدار هستیم پس خیلی کوته بینانه است که ما بخواهیم خودمان را به حماقت بزنیم.

انتهای پیام /

ارسال نظر