|
|
کدخبر: ۱۵۸۸۹۵

اختصاصی فارس /

فرمانده نیروی دریایی ارتش از اعزام ناوگروه سی ام به شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ در ۳۰ فروردین جاری خبر داد.

امیر دریادار حبیب الله سیاری امروز در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در گیلان با اشاره به ماموریت ناوگروه بیست ونهم ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: بهمن سال ۹۲ ماموریت ناوگروه مذکور آغاز شده و هشتم اردیبهشت ماه سال جاری به میهن مراجعت می کند.

وی از اعزام ناوگروه سی ام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به شمال اقیانوس هند، خلیج عدن، تنگه باب المندب و دریای سرخ در ۲۹ یا ۳۰ فروردین جاری خبر داد و افزود: احتمال گسترش ماموریت ناوگروه سی ام به جنوب آفریقا وجود دارد.

سیاری با بیان اینکه گشت زنی ناوگروه سی ام در جنوب آفریقا بستگی به شرایط جوی و وضعیت دریا دارد، تصریح کرد: احتمال گشت زنی ناوگروه سی ام در منطقه مذکور وجود دارد.

*ارتقای توان موشکی نیروی دریایی ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش به تجهیز ناوشکن ها و ناوهای موشک اندازی این نیرو به موشک های روز اشاره کرد و گفت: سه نوع موشک سطح به هوا، سطح به سطح و ساحل به دریا در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه سالانه با توجه به علم و دانش موجود میزان برد و دقت موشک های مذکور ارتقا پیدا می کند، بیان کرد: شناورهای نیروی دریایی که ماموریت رزمی داشته باشند با موشک تجهیز شده و منطبق با علم روز بهینه سازی می شوند.

*امنیت دریا به عهده نیروی دریایی ارتش است

سیاری به نامگذاری «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۳ اشاره کرد و یادآور شد: فعال شدن کارکنان نیروی دریایی ارتش در بحثاقتصاد مقاومتی از اولویت های این نیرو است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش دستیابی جمهوری اسلامی ایران به آب های آزاد طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری را از ظرفیت های اقتصاد مقاومتی خواند و اظهار کرد: زمانی می توانیم از آب های آزاد در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم که امنیت در دریاها برقرار باشد.

وی برقراری امنیت در عرصه دریا را به عهده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: نقش نیروی دریایی در تامین امنیت بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام / ۸۴۰۰۱ / ی۴۰

ارسال نظر