|
|
کدخبر: ۱۵۸۹۶۵

طاهری در گفت وگو با تسنیم:

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: برگزاری کنسرت با آوازه خوان های زن و دفن دو خواننده گروه " سگ های زرد " علی جنتی وزیر ارشاد را به مجلس کشاند.

حجت الاسلام سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانیخبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: بنا بود امروز علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه کمیسیون برای پاسخگویی به سؤالات نمایندگان حضور پیدا کند ولی به جهت همزمان شدن با سفر آقای رئیس جمهور و برخی اعضای دولت به استان سیستان و بلوچستان وی پیغام داد و عذرخواهی کرد که نمی تواند در جلسه امروز حضور یابد و تقاضا کرد در جلسه دیگری حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز از محمد حسین ملک احمدی دبیر کل جدید نهاد کتابخانه های کشور دعوت شد و وی به همراه معاونان خود در جلسه حضور یافته و گزارشی از وضع موجود کتابخوانی در کشور و برنامه های سال ۱۳۹۳ ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: با توجه به نامگذاری امسال که حضرت آقا بحثفرهنگ را مطرح فرمودند و قرار شد از برخی از چهره های صاحب نظر در کشور در آینده نزدیک دعوت کنیم و ما برای تحقق این نامگذاری از نظرات آنها استفاده کنیم.

حجت الاسلام طاهری گفت: دو نفر از سؤال کنندگان نادر قاضی پور و بهروز نعمتی که از وزیر ارشاد سؤال داشتند با توجه به اینکه قانون می گوید که اگر در تاریخ اعلام شده وزیر در جلسه حضور پیدا نکند، سؤال کننده حق دارد سؤال خود را بدون اینکه از وزیر بپرسند، به صحن علنی ارجاع دهد لذا این دو نماینده گفتند به جهت طولانی شدن مدت زمان سؤال تقاضا داریم که آن به صحن ارجاع شود.

وی گفت: سوال آقای نعمتی در مورد برگزاری برخی کنسرت ها با آوازه خوان های زن در کشور و سؤال آقای قاضی پور در خصوص علت دفن دو خواننده گروه " سگ های زرد " در قطعه هنرمندان بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: گویا یکی دو نفر نیز از طرح سؤال از وزیر ارشاد منصرف شده اند اما بقیه سؤالات که در مورد دیدار وزیر ارشاد با محمد خاتمی بود، باقی ماند که به احتمال قوی وزیر ارشاد سه شنبه دیگر در کمیسیون حضور یابد و به سؤالات پاسخ دهد.

انتهای پیام /

ارسال نظر